REKLAMA

Rozpoczęły się testy najnowszej wywrotki Kamaz z kabiną K5

Wywrotka KAMAZ-65952 z kabiną nowej generacji jest testowana na poligonie NAMI w Dmitrovie.

Producent

Testy wywrotki KAMAZ-65952 rozpoczęły się na początku 2020 roku. Sprawdzanie maszyny odbywa się na poligonie NAMI w mieście Dmitrov. Ponadto samochód jest poddawany próbom w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistej pracy, aby zweryfikować niezawodność wszystkich rozwiązań technicznych.

REKLAMA

Pojazd należy do najnowszej rodziny K5. Wykorzystuje nową kabinę, nowy silnik KAMAZ R6, zautomatyzowaną skrzynię biegów oraz nową architekturę systemów elektrycznych i pokładowej elektroniki. W porównaniu do przedstawicieli poprzedniej rodziny K4 wprowadzono wiele ulepszeń podwozia - na przykład podłużnice o wysokości profilu 300 mm, oraz zastosowano nowe rozwiązania w przednim i tylnym zawieszeniu.

Według Igora Walejewa, zastępcy głównego projektanta ds. samochodów w Centrum Nauki i Technologii KAMAZ, na początek 2021 roku zaplanowano już seryjną produkcje ciężkich reprezentantów rodziny K5. Przy czym jeszcze w 2020 roku przewidziano zmontowanie partii pilotażowej do testów operacyjnych.

Ciężarówki generacji K5 obejmują kilka serii. Na początek pojawiły się auta z głównej linii: ciągniki siodłowe KAMAZ-54901 i KAMAZ-65659 oraz podwozia 65658. Za nimi na rynek wejdą ciężkie warianty, w tym wywrotki KAMAZ-6595, KAMAZ-65951, KAMAZ-65952 i ciągnik siodłowy KAMAZ-65956 . Poza tym założono przygotowanie całej rodziny transportowej, rodziny modeli z napędem na wszystkie koła w wydaniach z tyłu z ogumieniem bliźniaczym bądź pojedynczym oraz gamy o średnim tonażu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA