REKLAMA

Rumuński S.C. ROMAN S.A. dostarczył ciężarówkę typ 32,430 DFAES 6x6 na Bliski Wschód, a dokładnie do Pakistanu, celem testów.

Ciężarówką tą jest ciężki ciągnik siodłowo-balastowy do przerzutu, także w warunkach terenowych, wielotonowej techniki bojowej.

Producent
Fot. Producent

Pojazd ten, zgodnie z oznaczeniem 32,430 DFAES 6x6, wyróżniają: MAN spełniający normę czystości spalin Euro 3, o mocy maksymalnej 430 KM i 16-biegowa, mechaniczna skrzynia przekładniowa ZF 16 S 2231 OD, połączona ze skrzynią rozdzielczą. Wszystkie mosty napędowe - formuła układu napędowego 6x6 - są wzmocnione, z blokadami mechanizmów różnicowych, uzupełnionych o blokady międzymostowe. Na osiach tylnego napędowego tandemu założono bliźniacze ogumienie. Rozstawem pomiędzy osiami pierwszą i drugą wynosi 4040 mm. Klasyczną ramę podwozia o układzie drabinowym tworzą wzmocnione podłużnice i poprzeczki, zawieszenie opiera się na resorach piórowych, a kabina jest długa. Zaopatrzono ją w cztery stopnie wejściowe, w tym najniższy uchylny, wysunięty do przodu, wzmocniony stalowy zderzak z reflektorami chronionymi kratą oraz dolną stalową osłonę chłodnicy i spodu silnika.

REKLAMA

Dopuszczalna masa całkowita Romana 32,430 DFAES 6x6 równa się 32000 kg, natomiast dopuszczalna masa całkowita formowanego przez niego zestawu naczepowego 91000 kg. Ten ostatni parametr oznacza, przy sumarycznej masie ciągnika i wieloosiowej, niskopodłogowej naczepy na poziomie około 30000 kg, zdolność do przemieszczania ładunków o masie do 60000 kg.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA