REKLAMA

SLW 2000 MAN - owski koncept dystrybucyjny truck sprzed 26 lat

W 1992 roku na targach IAA firma MAN wprowadziła koncepcyjny samochód ciężarowy do dystrybucji miejskiej - SW2000/MAN SLW-2000 Concept 1992. Ideą stojącą za jego przygotowaniem była optymalizacja transportu miejskiego poprzez reorganizację systemu dostaw.

Producent
Fot. Producent

Jednym z wariantów było stworzenie specjalnego terminalu przeładunkowego na obrzeżach dużych miast, gdzie można przeładować ładunki z ciężarówek do lżejszych miejskich pojazdów dystrybucyjnych. Koncepcja MAN miała był idealna do właśnie takich miejskich dostaw - długość koncepcyjnego wariantu była mniejsza niż 8 m, szerokość 2,40 m. Ponadto zaokrąglono naroża praktycznie całego nadwozia, mocno pochylono szybę przednią oraz wprowadzono dużą powierzchnię przeszkloną i wszystkie koła skrętne dla redukcji promienia skrętu. W rezultacie pojazd wyglądał bardziej jak autobus, ale mógł przewieźć do 4,5 tony ładunku. Załadunek i rozładunek były ułatwione dzięki małej wysokości załadunku oraz bocznym drzwiom po prawej stronie. Silnik to 4-cylindrowy diesel o pojemności 4 400 cm3 i mocy 145 KM.
Najnowszy koncept CitE idealnie nawet pod względem swojego wyglądu nawiązuje do tego wizjonerskiego prototypu, który niestety nawet w uproszczonej formie nie wszedł do produkcji seryjnej.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA