Scania Growth Capital inwestuje w czujniki do pojazdów autonomicznych

Fundusz venture capital firmy Scania ogłasza inwestycję w wysokości 7,5 miliona EUR w Scantinel w celu sfinansowania dalszego rozwoju swojej specjalistycznej technologii LiDAR (Light Detection and Ranging).

Scania Growth Capital Producent

Scantinel Photonics GmbH jest wiodącym start-upem w sferze rozwoju technologii LiDAR (Light Detection and Ranging) oraz stanowi część portfolio ZEISS Ventures z siedzibą w Niemczech. Firma opracowuje i produkuje czujniki FMCW LiDAR (Frequency Modulated Continuous Wave) do systemów LiDAR nowej generacji, które są warunkiem wstępnym osiągnięcia wyższego poziomu automatyzacji. Technologia oferowana przez Scantinel zapewnia nowy wymiar danych dla przyszłych pojazdów, gdyż czujniki mierzą odległości i prędkość do obiektów w zakresie plus-300 metrów przy wysokim poziomie integracji oraz skanowania półprzewodnikowego.

REKLAMA

Christian Zeuchner, partner w firmie zarządzającej Scania Growth Capital, mówi „Przyszła wydajność i bezpieczeństwo autonomicznych pojazdów opierają się na unikatowej technologii czujników FMCW LiDAR. Postrzegamy Scantinel jako lidera technologicznego w swojej dziedzinie i cieszymy się, że możemy z bliska śledzić rozwój”. Andy Zott, dyrektor ds. technologii i współzałożyciel Scantinel, ocenia zaś „Widzimy wielką korzyść z posiadania korporacyjnego funduszu venture capital firmy Scania jako inwestora i cieszymy się, że możemy powitać Scania Growth Capital na pokładzie, aby wesprzeć nas w naszej drodze do ciągłego rozwoju”.

Finansowanie umożliwia firmie Scantinel dalsze ulepszanie technologii FMCW LiDAR oraz komercyjne wdrażanie tej technologii w ścisłej współpracy z klientami i partnerami technologicznymi.

O Scania Growth Capital

Scania Growth Capital to korporacyjny fundusz venture capital, inwestujący w rozwijające się podmioty – przedsięwzięcia o strategicznym znaczeniu dla ekosystemu klientów i partnerów Scanii. Fundusz ten jest zarządzany przez zewnętrzną firmę zarządzającą, której zespół posiada bogate doświadczenie zarówno w inwestycjach, jak i w branży motoryzacyjnej. Poprzez Scania Growth Capital Scania dociera do segmentu uzupełniających się firm, co daje jej możliwość wykorzystania wczesnych etapów rozwoju i innowacji, istotnych dla branży, ale wykraczających poza podstawową działalność Scanii.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA