REKLAMA

Scania i Westport Fuel System będą współpracować przy projekcie badawczym dotyczącym wodoru

21 stycznia 2021 roku Scania poinformowała, że rozpoczęła projekt badawczy z Canadian Westport Fuel Systems w celu wypróbowania w najnowszym tradycyjnym silniku spalinowym Scania (ICE) układu paliwowego z bezpośrednim wtryskiem wysokiego ciśnienia (HPDI) wykorzystującego wodór.

Scania wodór Producent

Możliwość wykorzystania ICE jako konwertera energii dla wodoru to ciekawa ścieżka do zbadania. Jest to dobrze znana i szeroko rozpowszechniona technologia, którą można zastosować w obecnych systemach produkcyjnych Scanii. I właśnie to Westport chce umożliwić dzięki swojemu HPDI.

REKLAMA

Zrównoważony system transportowy

Wcześniej inżynierowie Scania zdobyli cenne informacje z testów wodoru i ogniw paliwowych. Firma nadal dąży do przejścia na zrównoważony system transportowy dzięki rozwiązaniom „tu i teraz” oraz bada nowe i przyszłe rozwiązania. W takim układzie ten nowy projekt badawczy stanowi kolejny przykład na proekologiczne i przyszłościowe zaangażowanie koncernu. Eric Olofsson, starszy doradca techniczny w Scania Powertrain Research&Technology, mówi „Z niecierpliwością czekamy na wyniki tych badań i na to, jak mogą nam one pomóc w podejmowaniu przyszłych decyzji. Jednak badania są zawsze złożone i spodziewamy się, że upłynie trochę czasu, zanim zobaczymy ich wyniki”.

Oczekiwanie na wyniki badań

David M. Johnson, dyrektor generalny Westport Fuel Systems, mówi „Jako dostawca zaawansowanych komponentów i systemów dostarczania paliwa do czystych, niskoemisyjnych paliw dla przemysłu motoryzacyjnego, Westport chce zobaczyć, co przyniosą te badania: Wykorzystanie wodoru w silniku spalinowym z naszym układem paliwowym HPDI może wiązać się z inną kosztowo-konkurencyjną ścieżka redukcji emisji CO2 z transportu”. Olofsson podsumowuje „Wcześnie zainwestowaliśmy w technologie wodorowe, a wiedza, którą zdobywamy, uczestnicząc w projektach badawczych, pozwala, byśmy przedstawili naszym klientom możliwie najlepszą ofertę”.

Scania wierzy, że wodór odegra rolę w systemie transportowym, ucząc się wiele z wczesnych testów i te wysiłki są kontynuowane. Jednak w najbliższej przyszłości nie będzie odgrywać istotnej roli wodoru w transporcie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA