REKLAMA

Scania na rzecz zrównoważonego społecznie transportu towarowego Cz. 5

Znana dotąd z szeregu działań na rzecz zrównoważonego społecznie, ekonomicznie i środowiskowo transportu towarowego Scania podejmuje kolejne inicjatywy zmierzające do uczynienia go jeszcze bardziej wydajnym we wszystkich rozpatrywanych sferach.

Producent
Fot. Producent

Obecnie prowadzone badania stanowią wstępną fazę przed uruchomieniem trzech różnych obszarów testowych na niemieckich drogach publicznych, z wykorzystaniem energii elektrycznej dostarczanej z linii napowietrznych.

Projekt "Samochody ciężarowe dla niemieckich e-dróg – dróg elektrycznych" ma na celu redukcję emisji dwutlenku węgla przez ciężarówki dużej ładowności – klasy tonażowej ciężkiej, stosowane do obsługi ruchu dalekobieżnego – na duże odległości. W przypadku transportu długodystansowego Scania postrzega bowiem drogi elektryczne jako obiecującą technologię dla zrównoważonej przyszłości transportu. Tym bardziej, że elektryfikacja pojazdów zachodzi – rozwija się szybko, a wraz z korzyściami środowiskowymi, społecznymi i kosztowymi odegra ważną rolę w przejściu na system transportu bez paliw kopalnych.

REKLAMA

Takie ciężarówki z napędem elektrycznym w latach 2019 i 2020 będą sprawdzane na trzech nowych niemieckich autostradach. Jedna droga testowa powstanie w Szlezwiku-Holsztynie na autostradzie A1 w pobliżu Lubeki, jedna w Hesji na autostradzie A5 na południe od Frankfurtu i jedna w Badenii-Wirtembergii na drodze federalnej – krajowej B462.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA