REKLAMA

Scania podpisuje partnerstwo z centrum sztucznej inteligencji AI Sweden

AI Sweden to szwedzkie Narodowe Centrum Stosowanej Sztucznej Inteligencji. Obecnie Scania dołącza do tej profesjonalnej sieci ponad 100 partnerów reprezentujących firmy prywatne, sektor publiczny, środowisko akademickie oraz instytuty badawcze. Jako partner AI Sweden, podmiot ma nadzieję przyczynić się do współpracy i czerpać korzyści z tej współpracy z innymi partnerami zajmującymi się zaawansowaną technologią AI.

Scania podpisuje partnerstwo z centrum sztucznej inteligencji AI Sweden Producent

Dla Scanii sztuczna inteligencja jest ważna i przydatna na wiele sposobów - na przykład przy opracowywaniu pojazdów autonomicznych i opartym na danych planowaniu konserwacji, zarówno dla klientów, jak i środowisk produkcyjnych. Mikael Cato, dyrektor ds. cyfrowych w przedsiębiorstwie, stwierdza „Praca nad rozpowszechnianiem spostrzeżeń, budowaniem i dzieleniem się doświadczeniami w grupach, takich jak AI Sweden, jest cenna i stymulująca dla firmy Scania i naszych pracowników”.

REKLAMA

AI Sweden oferuje praktyczne zasoby, takie jak „Data Factory” do testowania, udostępniania i odkrywania nowych pomysłów oraz sposobów pracy. Dostarcza gotowe do użycia środowisko testowe z oszczędzającymi czas zestawami danych i modelami, w połączeniu z kompetentnym wsparciem, do wykonywania wszelkiego rodzaju złożonych testów AI. Można go porównać do wysokiej klasy siłowni, z zaawansowanym sprzętem i wykwalifikowanymi trenerami gotowymi do pomocy. AI Sweden zależy również od innych, dobrych partnerów, a Daniel Gillblad, współdyrektor ds. wizji naukowej w AI Sweden, wita Scanię w grupie „Cieszymy się, że dołączamy do AI Sweden. Ponieważ wiele organizacji ma te same wyzwania, należy zachęcać do współpracy wokół platform sztucznej inteligencji, działania systemów sztucznej inteligencji oraz procesów tworzenia systemów opartych na danych. Znamy Scanię jako wizjonerskiego i przedsiębiorczego gracza w branży motoryzacyjnej, sektorze w czołówce w zakresie gromadzenia danych, które mogą być przydatne także w innych sektorach. Na przykład nasz partner, Szwedzki Uniwersytet Nauk Rolniczych, zainspirował się technologią AI stojącą za sposobem, w jaki autonomiczne pojazdy monitorują swoje otoczenie, i zastosował ją do analizy zachowania ptaków morskich na Morzu Bałtyckim ”. Ulrik Janusson, lider technologii łączności w Scanii, podsumowuje zaś „W Scanii nie możemy się doczekać dołączenia do AI Sweden i widzimy wiele możliwości. Na początku jesteśmy szczególnie zainteresowani bliższym przyjrzeniem się EdgeLab w fabryce danych”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA