REKLAMA

Scania rozpoczyna działalność przemysłową w Chinach - punkt wyjścia do dużych inwestycji w Azji

Scania robi ważny krok w swojej strategii rozwoju w Chinach, w Rugao w prowincji Jiangsu, 150 km na północny zachód od Szanghaju zakładając fabrykę samochodów ciężarowych będącą w całości własnością firmy. Produkcja seryjna ma się rozpocząć na początku 2022 roku.

Scania Chiny Producent

Henrik Henriksson – prezes i dyrektor generalny Scania – mówi „Nasza ekspansja w Chinach będzie następować krok po kroku i zgodnie z pozytywnym rozwojem warunków rynkowych oraz rosnącym popytem na nowoczesne pojazdy z wyższą zawartością technologii. Do końca lat 20. poczynimy znaczące inwestycje, aby skorzystać z tego rozwoju, a także aby Chiny stały się trzecią częścią naszej globalnej struktury produkcyjnej”.
Szybka transformacja w bardziej otwarty i oparty na gospodarce rynkowej system, zachodząca obecnie w Chinach, skłoniła Scanię do podjęcia decyzji o inwestowaniu w tym kraju. Aby zwiększyć konkurencję, Chiny otwierają się teraz na zagraniczne podmioty, mogące tam prowadzić działalność - a tym samym przyczyniające się również do głównych wdrażanych inicjatyw zrównoważonego rozwoju. Henriksson kontynuuje „Zwiększenie obecności na rynku chińskim ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Scanii i Grupy TRATON na całym świecie. Nasza działalność w tym kraju będzie stopniowo rozszerzana i przekształcana w pełnowymiarową jednostkę w globalnej strukturze produkcji i dostawców Scanii. Celem jest nie tylko uczynienie z Chin naszej trzeciej odnogi przemysłowej, ale też regionalnego centrum sprzedaży na inne rynki azjatyckie”.

REKLAMA

Inwestycje Scanii w Chinach obejmują również rozpoczęcie badań i rozwoju w tym kraju.

„Wzmocni to międzynarodową konkurencyjność oraz zdolność Scanii do bycia liderem w zrównoważonym transporcie, ponieważ nasza obecność zapewnia większy dostęp do wiodących technologii i wiedzy specjalistycznej w takich obszarach, jak pojazdy zelektryfikowane i autonomiczne”.
Chiny to aktualnie największy na świecie rynek pojazdów użytkowych, na który przypada teraz 40 procent światowej sprzedaży. Rynek jest zdominowany przez wytwórców krajowych, ale popyt na nowoczesne pojazdy o wyższej zawartości technologii, lepszych osiągach i wyższej dostępności rośnie wraz z potrzebą wydajniejszej logistyki i zrównoważonego transportu. Cała gama produktów Scanii w zakresie technologii silników spalinowych na potrzeby odnawialnych biopaliw oraz produktów zelektryfikowanych jest zatem dobrze dopasowana do rynku chińskiego. Henriksson podsumowuje „Naszym celem jest sprzedaż w Chinach pod koniec lat 20. tego wieku co najmniej na poziomie wielkości sprzedaży na naszym obecnie największym rynku, czyli Brazylii”.
Założenie własnej działalności przemysłowej w Chinach stało się możliwe dzięki przejęciu firmy Nantong Gaokai Auto Manufacturing Ltd. Firma ta spełnia wymagania Scanii w zakresie, między innymi, środowiska pracy, efektywności środowiskowej oraz systemów monitorowania jakości na wszystkich etapach łańcuch dostaw i możliwości zapewnienia dobrej obsługi klienta.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA