REKLAMA

Scania walczy z kradzieżami paliwa – nowy firmowy alarm odstrasza złodziei

Zbyt często niezadowolony kierowca stwierdza, że korek jest zepsuty, a zbiornik paliwa suchy. Dlatego Scania wprowadza Alarm kradzieży paliwa z zainstalowanym czujnikiem, monitorujący poziom paliwa, początkowo dla pojedynczych zbiorników, a wkrótce także dla bardziej powszechnych dwóch zbiorników.

Producent

Eric Ljunggren, kierownik produktu, Scania, ocenia, „Chociaż utrata cennego paliwa jest wystarczająco poważna, być może gorsze jest to, że ciężarówka nie może zgodnie z planem zrealizować dostaw przewidzianych na dany dzień i może podlegać karom”.

REKLAMA

Alarm paliwa monitoruje do 65 godzin

Jeśli poziom paliwa znacznie spadnie, alarm zostaje aktywowany i emituje wysoki dźwięk, który dzieli z normalnym systemem alarmowym kradzieży. Alarm włącza się również, gdy manipuluje się korkiem wlewu paliwa. Po aktywacji system alarmowy monitoruje poziom paliwa do 65 godzin, pod warunkiem, że główny wyłącznik akumulatora pojazdu pozostaje włączony. W swoim portalu zarządzania flotą Scania Fleet Management klient otrzyma też wiadomość e-mail, wiadomość tekstową i powiadomienie ostrzegawcze, jeśli będzie miał wykupiony odpowiedni pakiet.
Jeden z właścicieli francuskiej floty twierdzi, że skradziony olej napędowy i dodatkowe roczne koszty spowodowały, że stracił 12 000 EUR. Co więcej, chociaż ma bazę ogrodzoną i wyposażoną w system telewizji przemysłowej, złodzieje nadal go nękają. Mówi wręcz „Każdego roku znaczna suma pieniędzy idzie z dymem, ale dodatkowo złodzieje niszczą i przebijają zbiorniki paliwa. Wymaga to naprawy, a ciężarówka jest unieruchomiona. Wszystko to jest bardzo, bardzo denerwujące, a teraz postanowiliśmy nigdy nie tankować w piątki, aby zbiorniki były puste, gdy parkujemy na weekend”.

Odstraszanie przypuszczalnych złodziei

Być może największą zaletą Alarmu Kradzieży Paliwa jawi się odstraszanie potencjalnych złodziei. Naklejka na zbiorniku ostrzega złoczyńców, że paliwo jest chronione. Przy czym nawet jeśli paliwo w zbiorniku zostanie oszczędzone, próby jego kradzieży mogą nadal powodować straty, ponieważ zepsuta nakrętka może wymagać czasochłonnych i kosztownych napraw.
Tak czy inaczej, właściciel i kierowca zostaną powiadomieni, jeśli ktoś manipuluje pojazdem, wskutek czego konsekwencji kradzieży paliwa można uniknąć, a przynajmniej da się je złagodzić.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA