REKLAMA

Scania wprowadza systemy EAS

Obecnie wprowadzany jest system EAS Scania, elektryczny aktywny układ kierowniczy, nowa funkcja, jeszcze bardziej usprawniająca pracę za kierownicą. Przy niskich prędkościach redukuje ona siłę niezbędną do kierowania, a jednocześnie zapewnia szereg funkcji przekładających się na komfort przy wyższych prędkościach, takich jak aktywny powrót kierownicy oraz wspomaganie zależne od prędkości.

Scania Producent

Joar Turesson, odpowiedzialny w Scania Sverige Democenter w Borås, mówi „System EAS ułatwia pełne skręcenie kierownicy przy małej prędkości, na przykład podczas manewrowania. A jeśli potem cofniesz, kierownica sama powróci. Pojazd wykona pracę za Ciebie. Korzystasz również z systemu jazdy miejskiej i pokonywania rond”.
Być może największą nowością dotyczącą systemu jest to, że pojazd zachowuje stabilność też przy wyższych prędkościach. Joar Turesson kontynuuje „Dzięki systemowi EAS Scania stabilność jest także dostępna przy wyższych prędkościach, które rozpoznajemy w tradycyjnym układzie kierowniczym. Poczucie Scanii w nowym stylu vintage”. Przy tym powyższe oznacza, że kierowca będzie miał lepszą kontrolę nad pozycją ciężarówki na boki – wychylaniem się samochodu na boki, szczególnie na wąskich pasach ruchu i podczas manewrowania w ciasnych przestrzeniach. Oferowanie zwiększonego wsparcia kierowcy stanowi pewien znak dla Scanii, a system EAS zawiera miejsce na więcej funkcji w przyszłości.

REKLAMA

Oferta leasingu na biogaz płynny

W ramach wspólnego projektu Drive LBG Scania wraz ze Scania Finans oferuje obecnie umowę leasingu na eksploatację ciężarówki na skroplony biogaz - LBG.
Drive LBG to wspólny projekt dotyczący ciekłego biogazu (LBG oznacza skroplony biogaz) prowadzony przez organizację branżową Energigas Sweden, przy wsparciu Szwedzkiej Agencji Energetycznej. Scania Finans otrzymała wsparcie od Drive LBG.
Scania Sweden i Scania Finans oferują teraz umowę leasingu na płynny biogaz.
Krótko mówiąc, umowa leasingu to:

  • Dotowany koszt leasingu. Dotacja wynosi 40 procent dodatkowych kosztów podwozia i zabudowy na zasilanie gazem, w porównaniu z odpowiednim silnikiem wysokoprężnym. Maksymalna kwota wsparcia równa się 168 000 SEK na pojazd, co oznacza, że dodatkowy koszt zakupu wariantu gazowego może przekroczyć 420 000 SEK;
  • Obniżona składka na ubezpieczenie kredytu Scania GAP o 50 procent.
  • Okres umowy 48 miesięcy.

Przy tym trzeba wziąć pod uwagę, że:

  • pojazd musi zostać zamówiony i uruchomiony do 31 sierpnia 2021 roku;
  • trzeba się upewnić, że co najmniej 50% biogazu jest tankowane, co również musi być udowodnione;
  • przyznane wsparcie może wiązać się z określonymi zobowiązaniami wobec Drive LBG, takimi jak udzielanie odpowiedzi na ankiety i udział w wydarzeniach z pokazami pojazdów itp.
  • liczba samochodów w tej ofercie jest ograniczona. Okres obowiązywania oferty zależy od liczny napływających wniosków, w myśl zasady, kto pierwszy ten lepszy.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA