Scania współpracuje z ENGIE i EVBox w zakresie rozwiązań do ładowania

Francuska globalna grupa energetyczno-usługowa ENGIE i jej spółka zależna EVBox Group łączą siły ze Scanią, aby w 13 krajach europejskich zaoferować przewoźnikom skrojone na miarę i kompletne rozwiązanie elektromobilności.

Scania ładowarki Producent

Rozwiązania do ładowania Engie Scania

Ładowanie jest wymagane w przypadku przewozów realizowanych za pomocą pojazdów zelektryfikowanych – tzw. transportu elektrycznego/zelektryfikowanego. W przypadku przewoźników w zastosowaniach miejskich i wybranych regionalnych, w wielu sytuacjach wystarczy ładowanie pojazdu w zajezdni/bazie. Dlatego liczni przewoźnicy badają kwestię ładowania w zajezdni/bazie, ale odkrywają, że znalezienie odpowiednich rozwiązań w zakresie ładowania to złożona sprawa. W przypadku bardziej zaawansowanych tras i w miarę postępu trajektorii elektryfikacji będzie również rosnąć zapotrzebowanie na bardziej wyrafinowane rozwiązania w sferze ładowania w miejscach docelowych i ładowania w miejscach publicznych, które są obecnie bardzo ograniczone.
Alexander Vlaskamp, dyrektor sprzedaży i marketingu Scania, mówi „Kompletne rozwiązanie do ładowania obejmuje dostawę energii, sprzętu do ładowania i oprogramowania oraz instalację, konserwację i inne powiązane usługi dostosowane do specyficznych potrzeb każdego klienta. To silne partnerstwo z ENGIE i EVBox Group będzie oznaczało przejście dla naszych klientów na coraz bardziej zelektryfikowaną flotę, a tym samym na bardziej zrównoważony transport”.
W branży energetycznej ENGIE wyróżnia się międzynarodowym zasięgiem i silnymi partnerstwami lokalnymi. Poprzez grupę EVBox ma możliwość dostarczenia zarówno systemu energetycznego, jak i inteligentnych oraz skalowalnych odbiorników dużej mocy, dostosowanych do każdego klienta. ENGIE cechuje bogate doświadczenie w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych i systemów energetycznych oraz zaprojektuje, zaoferuje, zainstaluje i utrzyma rozwiązanie do ładowania elektrycznego i powiązane usługi. Kristof Vereenooghe, dyrektor generalny Grupy EVBox, ocenia „Elektryfikacja transportu jest jedną z najważniejszych inicjatyw mających na celu redukcję emisji, szczególnie że w Europie transport odpowiada za prawie jedną czwartą emisji gazów cieplarnianych. Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza i konkurencyjna oferta pomogą Scanii w osiąganiu celów biznesowych i zrównoważonego rozwoju”. Shankar Krishnamoorthy - wiceprezes wykonawczy ENGIE Group – dodał zaś „Scania i ENGIE mają tę samą wizję i ambicję, aby doprowadzić do przejścia na zrównoważone rozwiązania transportowe. To europejskie partnerstwo w zakresie mobilności elektrycznych ciężarówek i autobusów stanowi wynik wzajemnego zaufania wypracowanego w ramach naszej historycznej współpracy w zakresie mobilności gazowej. Jesteśmy dumni, że możemy połączyć siły w tym nowym segmencie samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym, oferującym obiecujący potencjał w zastosowaniach miejskich i podmiejskich. ENGIE z przyjemnością zaprojektuje, zaoferuje, zainstaluje i utrzyma wiodące rozwiązania do ładowania i powiązane usługi dla klientów Scanii, korzystając zarówno z własnej europejskiej sieci wykwalifikowanych techników, jak i regionalnych sieci partnerów”.

REKLAMA

Vlaskamp dodaje „Rozwiązanie ładowania znacząco wpłynie na zasięg, elastyczność i stan baterii pojazdu elektrycznego, a tym samym znacząco wpłynie na całkowitą ekonomikę eksploatacji naszych klientów. Jesteśmy na ścieżce edukacyjnej w zakresie elektryfikowania transportu ciężkiego i właśnie dzięki partnerstwu, jak to, oraz bliskiej współpracy z naszymi klientami, wspólnie określamy najlepszą drogę naprzód”.
Scania uważa, że transport można zmienić tylko poprzez badanie szerszego ekosystemu i współpracę z nowymi partnerami w celu przyspieszenia zmian. Partnerstwo z ENGIE i EVbox Group to kolejne przedsięwzięcie firmy w sektorze energetycznym, po wcześniejszym ogłoszeniu dotyczącym zasilania akumulatorami. Koncentruje się na opłatach za depot dla klientów i początkowo obejmie 13 krajów europejskich z dalszą ekspansją przewidzianą pod koniec 2021 roku. Partnerstwo to stanowi również ważny element zaangażowania Scanii w realizację celów klimatycznych opartych na badaniach naukowych, które obejmują też pomoc klientom w dekarbonizacji ich działalności.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA