REKLAMA

Sięgając wyżej - niebo jest granicą dla Felbermayra dzięki Scanii

Felbermayr, międzynarodowy specjalista w dziedzinie ponadnormatywnych operacji transportowych i dźwigowych, dzięki Scanii osiąga kolejne poziomy. Austriacka firma z powodzeniem wykorzystuje bowiem oszałamiającą platformę wykonawczą – roboczą Ruthmann Sky Steiger T 900

Producent
Fot. Producent

HF z opatentowanym systemem DRS (Dynamic Reach System) i rewolucyjnym układem Dual Concept. Platformę tę zamontowano na standardowej 5-osiowej ciężarówce Scania P 450, aby osiągnąć wysokość roboczą 90 metrów i znakomity zasięg boczny do 42 metrów.
W takich zastosowaniach powszechnie eksploatuje się pojazdy specjalne, ale zalety tego połączenia są oczywiste: P450 to wariant dopuszczony do normalnego ruchu drogowego, więc nie wymaga oddzielnego procesu homologacji, a Scania oferuje ogólnoeuropejskie usługi i wsparcie dla samochodów.

REKLAMA

Thomas Daxelmüller, kierownik firmy Felbermayr Operations w Lanzendorf w Austrii, ocenia "W naszej flocie mamy już około 2600 platform roboczych, ale wciąż szukaliśmy rozwiązania o większym zasięgu bocznym. Dzięki wysięgnikowi teleskopowemu Ruthmann nie tylko można uzyskać lepszą sztywność, ale także zmniejszyć masę. Po raz pierwszy platforma o podobnych parametrach` została zamontowana na pojeździe o maksymalnej masie całkowitej 48 ton. Dzięki Scanii znaleźliśmy właściwego partnera, ponieważ jest to jedyny producent pięcioosiowego podwozia dostarczanego bezpośrednio z fabryki".

Pochwała dla P 450
Dzięki nadzwyczajnemu zasięgowi w ciągu ostatnich kilku miesięcy platforma zamontowana na ciężarówce była wykorzystywana w różnych zadaniach, począwszy od konserwacji i naprawy turbin wiatrowych po obsługę instalacji petrochemicznych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA