Simon Loos stawia na redukcję CO2 dzięki ciągnikom Volvo na LNG

Dostawca usług logistycznych Simon Loos zacznie korzystać z 22 ciągników siodłowych Volvo FH 420 zasilanych LNG. W dniu 2 czerwca dealer Volvo – LVS Trucks dostarczył pierwszy, kompletny taki pojazd w barwach Simona Loosa. Ciężarówki te będą wykorzystywane głównie do dystrybucji w ramach krajowej sieci z lokalizacji w Nieuwegein/Geldermalsen. Wybór LNG umożliwia Simonowi Loosowi znaczną redukcję emisji CO2.

Simon Loos stawia na redukcję CO2 dzięki ciągnikom Volvo na LNG Producent

Marcel Pater, kierownik floty, wyjaśnia „Jako firma rodzinna uważamy, że troska o kolejne pokolenia po nas jest bardzo ważna. Postrzegamy LNG jako paliwo przejściowe do neutralnego pod względem CO2 bio-LNG . Z pewnością, stosując pojazdy LHV na LNG, zmniejszamy emisje CO2 tak bardzo, jak to możliwe. W końcu możemy transportować więcej przy użyciu mniejszej liczby ciężarówek i mniejszej emisji CO2, szczególnie gdy wkrótce będziemy mogli rozpocząć tankowanie bio-LNG”.

REKLAMA

Zakup gwarantuje, że po raz pierwszy od dłuższego czasu w barwach Simona Loosa na holenderskich drogach będzie można zobaczyć Volvo. Ostatni raz firma kupiła bowiem auta tej marki około 50 lat temu. Jedynym Volvo w obecnej flocie Simona Loosa był odrestaurowany oldtimer F88, zajmujący należne mu miejsce w muzeum.

„W Peter Appel Transport od 2018 roku jeździmy samochodami ciężarowymi Volvo LNG i bardzo nam się to podoba. Kierowcy są entuzjastycznie nastawieni do właściwości jezdnych i nie zauważają żadnej różnicy w stosunku do ciężarówek z silnikiem Diesla”. Ze względu na różnorodność oferty, solidny wygląd i pozytywne doświadczenia kierowców, Volvo było logicznym wyborem dla poszerzenia floty łączących się dostawców usług logistycznych.

Ciągniki są w pełni zaprojektowane w stylu Simona Loosa, ze zmodyfikowanymi logo z przodu i rozpoznawalną czerwono-żółto-białą kolorystyką. Prace malarskie zostały wykonane w niedawno nabytej własnej lakierni Simona Loosa. Jako kabiny wybrano typ Globetrotter, zapewniający optymalny komfort i ładny wygląd. Kierowcy, którzy są zainteresowani wyjechaniem na drogę jednym z tych ciągników, mają szczęście, bo Simon Loos wciąż szuka nowych prowadzących.

O Simon Loos

Simon Loos na co dzień zajmuje się logistyką wielu atrakcyjnych firm i marek z branży spożywczej i gastronomicznej. W ciągu ponad osiemdziesięciu lat istnienia organizacja wyrosła na czołowego dostawcę usług logistycznych w zakresie Transportu, Magazynowania, Co-packingu i Doradztwa. Jako firma rodzinna, zrównoważony rozwój i innowacyjność stanowią podstawę funkcjonowania, co w połączeniu z charakterystyczną wysoką jakością, elastycznością i niezawodnością od lat zapewnia dobre miejsce w top-20 logistyki.

W 2021 roku firma połączyła się z Peter Appel Transport, tworząc organizację zatrudniającą ponad 3000 pracowników, mającą 1400 pojazdów – 650 ciężarówek i 750 naczep – oraz rozmieszczoną w przeszło 60 lokalizacjach w całej Holandii. Nowa organizacja będzie kontynuowała działanie pod nazwą Simon Loos.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA