[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Solaris dba o szkolnictwo zawodowe

Wobec dużych braków w Polsce wysoko kwalifikowanych pracowników Solaris od lat współpracuje ze szkołami organizując programy patronackie. Właśnie po raz dwunasty młodzież rozpoczęła naukę w klasie patronackiej Solarisa w Szkole Branżowej w Murowanej Goślinie.

Fot. Producent

Rozwój techniki i technologii powoduje, że coraz bardziej nowoczesne i naszpikowane nowinkami produkty wymagają na etapie produkcji wysoko kwalifikowanych pracowników. A zdobycie ich przy powszechnej emigracji zarobkowej nie jest łatwe. Jak bardzo wiele przedsiębiorstw w Polsce będący dużym zakładem Solaris też boryka się z problemem poszukiwania dobrych pracowników. A Bolechowo, w którym zlokalizowana jest produkcja jest miejscowością niewielką i ilość chętnych do pracy jest ograniczona. Solaris od 12 lat jest mecenasem Klasy Patronackiej w położonej niedaleko od zakładu Szkole Branżowej w Murowanj Goślinie. We wrześniu 2018 rozpoczęło tam naukę kolejnych 8 uczniów i uczennic, a kolejnych 12 absolwentów kończących szkołę odebrało umowy o pracę w zakladach Solarisa. Nowy rocznik będzie się specjalizował w zawodzie mechatronik. Rozwijany jest też rozpoczęty w poprzednim roku program dla uczniów technikum z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Tam naukę zawodu technika mechatronika rozpocznie 13 uczniów. Po niepotrzebnej likwidacji szkół zawodowych wzrosło bezrobocie. Dziś Solaris widząc rozchwiany rynek pracowników produkcyjnych pomaga w edukacji młodych ludzi, a potem gwarantuje im pracę we własnych zakładach. Osobna grupa uczniów to osoby kształcące się w zakładzie w Środzie Wielkopolskiej. Tam na potrzeby produkcji autobusów główny nacisk programowy skierowany jest na kształcenie wysoko kwalifikowanych spawaczy. Część praktyczna takiej nauki odbywa się w specjalistycznym warsztacie wyposażonym w nowoczesny sprzęt spawalniczy. Uczniowie mają możliwość równoległego zdania egzaminu zawodowego organizowanego przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo - Handlową. We wszystkich klasach patronackich będacych pod opieką Solarisa uczniowie mają dużo zajęć praktycznych na terenie fabryki, dobrze poznają produkt i metody organizacji pracy i zaraz po otrzymaniu dyplomu mają zagwarantowaną pracę w zakładzie, a Solaris pozyskuje młodych ambitnych dobrze wyedukowanych i przygotowanych do zawodu pracowników.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij