Solaris na targach Transexpo Cz.6

Podczas XV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego Transexpo, odbywających się w dniach 27-29 października 2021, Solaris Bus&Coach pokazał swoje najnowsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania pojazdowe – aż cztery autobusy zeroemisyjne. Dwa z nich to modele niskowejściowe: Urbino 15 LE electric oraz mający swoją premierę zaledwie miesiąc temu Urbino 9 LE electric. Trzeci z prezentowanych pojazdów to najbardziej zaawansowany technologicznie wyrób /producenta – to wodorowy Urbino 12 hydrogen. Solaris przedstawił również na targach w Kielcach model szkolny z napędem elektrycznym. To komplementarne bezemisyjne portfolio autobusów marki sprawia, że Solaris pozostaje przygotowany na współczesne wyzwania oraz zróżnicowane potrzeby klientów odnośnie do zasięgu, elastyczności i operacyjnościtaboru.

Kompleksowa obsługa posprzedażowa

Oferta Solaris Bus&Coach nie ogranicza się tylko do pojazdów. Jako pionier w tym segmencie rynku, podmiot latami zdobywał szerokie doświadczenie w obsłudze wariantów z napędami alternatywnymi. Dzięki temu została przygotowana kompleksowa obsługa posprzedażna, zapewniająca wsparcie w procesie eksploatacji i ułatwiająca skrócenie czasu obsługi serwisowej floty.

REKLAMA

W odpowiedzi na rosnący udział pojazdów alternatywnych w taborze komunikacji miejskiej, powstał niezależny zespół koordynujący proces obsługi napędów hybrydowych i elektrycznych. Każdy z klientów, wprowadzając do floty odmiany nisko- i zeroemisyjne, jest objęty specjalistycznym wsparciem począwszy od doradztwa w zakresie dostosowania warsztatu, poprzez pakiet szkoleń technicznych, aż po wsparcie eksperckie w przypadku napraw. Niezależnie od stopnia udzielonej autoryzacji, w każdym z przypadków klient może liczyć na pomoc ze strony sieci serwisowej lub mobilnych ekspertów.

eSConnect

Dla usprawnienia działań Solaris oferuje klientom dostęp do platformy eSConnect. Dzięki temu uzyskują oni wgląd w szereg danych, takich jak stopień naładowania baterii, przewidywany zasięg czy przebyty dystans, ale przede wszystkim system dostarcza bazę do analiz i planowania działań związanych z flotą. Dzięki platformie eSConnect, możliwe staje się więc zaplanowanie pojazdów na linii czy przygotowanie warsztatu do podjęcia natychmiastowych działań naprawczych. Tak kompleksowe informacje pozwalają znacznie skrócić wyłączenie pojazdu z operacyjności na danej trasie.

Części zamienne

W obsłudze floty kluczową rolę odgrywa zawsze obszar części zamiennych i ich dostępność. W Solarisie zarządza nim Solaris Logistics Center, ze wsparciem magazynów regionalnych. Zlokalizowane pod Poznaniem centrum logistyczne realizuje wysyłki szerokiego asortymentu, dostosowanego do rozwijającego się portfolio autobusów firmy. W odpowiedzi na rosnącą liczbę pojazdów dostarczanych co roku na rynek, zwiększana jest także wydajność operacyjna centrum. W 2021 roku wiązało się to m.in. z dwukrotnym zwiększeniem powierzchni magazynowej.

W obliczu wyzwań pojawiających się globalnie na rynku części zamiennych, Solaris proponuje też szereg rozwiązań alternatywnych. Dla zapewnienia jak najlepszej dostępności i najwyższej jakości systematycznie jest rozwijana linia produktów marki własnej – Solaris Optiline. Silną pozycję na rynku zdobyły już klocki hamulcowe i filtry Optiline. W ostatnich miesiącach do portfolio produktowego dołączyły również końcówki drążków kierowniczych.

Strategia

Solaris wychodzi z założenia, że rozwój wszystkich odnóg elektromobilności – zarówno autobusów bateryjnych, trolejbusów, jak i modeli zasilanych wodorem – powinien przebiegać w synergii oraz że jest to proces niezbędny dla zapewnienia zrównoważonego transportu przyszłości. Do tego firma przykłada dużą uwagę do zapewnienia elastyczności swoich rozwiązań i możliwości dostosowania ich do indywidualnych potrzeb klientów.

Javier Calleja, Prezes Zarządu Solaris Bus&Coach., powiedział „Chcemy, aby Solaris przyczyniał się do rozwoju zrównoważonych, bezpiecznych i możliwie najbardziej neutralnych klimatycznie miast. Ekspansja technologii bezemisyjnych ma w tym aspekcie kluczowe znaczenie i jest to naturalny etap zmian w transporcie publicznym. Zdajemy sobie też sprawę, że autobusy są częścią większego systemu i wiemy, że każde miasto, każda linia w mieście ma inne potrzeby. Dlatego skupiamy się na zapewnieniu takich rozwiązań, aby nasze pojazdy mogły idealnie dopasować się do różnych miejskich przestrzeni i do różnych potrzeb. Nasze najnowsze i najbardziej innowacyjne modele autobusów bezemisyjnych stanowią kolejny krok w umożliwieniu miastom przechodzenia na neutralną klimatycznie mobilność”.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA