REKLAMA

Solaris na targach w Berlinie

Na targi innowacji w transporcie InnoTrans w Berlinie Solaris przygotował dwie ważne nowości - zmieniony Trolejbus Trollino 12 i autobus elektryczny Urbino 12 electric.

Producent
Fot. Producent

Ekologia i czystość powietrza to wielki problem we wszystkich krajach europejskich. Setki miast, widząc doniosłość sprawy rozpoczyna lub jest w trakcie wymiany pojazdów w pasażerskim transporcie publicznym. Otwiera się ogromny rynek dla producentów oferujących czyste, ekologiczne, bezemisyjne pojazdy. By porównać nowe rozwiązania różnych producentów i ułatwić wybór klientom organizuje się branżowe targi transportowe. Takim spotkaniem są odbywające się w Berlinie na temat innowacji w komunikacji targi InnoTrans 2018. Solaris, a jest to największy w Europie producent trolejbusów, wystawia w Berlinie zupełnie nowy, premierowy trolejbus Trollino 12. Nie jest to prototyp targowy, ale egzemplarz produkcyjny, który trafi do eksploatacji w Gdyni. Solaris przedstawi też inne swoje trolejbusy: długi przegubowy Trollino 18 i bardzo długi dwuprzegubowy Trollino 24, a także napędy i rożne systemy magazynowania i ładowania energii. Trolejbusy, zeroemisyjne, niedrogie w eksploatacji pojazdy, są bardziej opłacalne od wymagających torowiska tramwajów, ich popularność gwałtownie rośnie, a Solaris dostarcza tych pojazdów najwięcej w Europie. Produkcja tych trolejbusów pod Poznaniem trwa już 17 lat i ponad 1200 tych pojazdów jeździ z powodzeniem w 16 krajach, w tym na tak wymagających rynkach, jak Niemcy, Włochy czy Austria.
Oprócz trolejbusów Solaris pokaże w Berlinie swoje ekologiczne autobusy elektryczne. W tej dziedzinie polska fabryka jest w ścisłej czołówce europejskiej i dostarcza autobusy elektryczne do 14 krajów. Z wielu nowinek prezentowanych w Berlinie przez Solarisa warto wspomnieć o systemie zdalnej diagnostyki autobusów elektrycznych eSConnect, który pozwala bardzo szczegółowo analizować pracę pojazdu, co ułatwia serwisowanie, obniża koszty eksploatacji i poprawia gotowość floty.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA