[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Solaris z zagranicznym inwestorem

Solaris, największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów autobusów wiąże się z zagranicznym inwestorem. Będzie to firma CAF - hiszpański potentat na rynkach transportu szynowego.

Fot. Producent

Dotychczas Solaris był w stu procentach polską firmą prywatną. Należał do małżeństwa Solange i Krzysztofa Olszewskich. Od 22 lat od zera zbudowana pod Poznaniem firma nieprzerwanie odnosi znaczące sukcesy gospodarcze. Produkując autobusy, trolejbusy i tramwje dostarczała te pojazdy do 32 krajów na całym świecie. Dotychczas bramy zakładu opuściło 16 tysiecy pojazdow, które trafiły do 700 miast. Dziś Solaris to 2,5 tysiąca zatrudnionych osób, 1400 pojazdów rocznie  i obroty ponad 18 mld złotych. Jakość produkcji jest powszechnie chwalona, więc wielkość sprzedaży stale rosła, w tej chwili portfel zamówień jest pełny i wiele miast musi poczekać na możliwość zakupu caraz nowocześniejszych pojazdów. Dawniej w ofercie dominowały oczywiście tradycyjne pojazdy spalinowe, ale obecnie rozwój nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze wymogi ekologiczne spowodowały, że dziś oprócz autobusów konwencjonalnych wielką i coraz większą część produkcji stanowią autobusy elektryczne, hybrydy, przeżywające drugą młodość na całym świecie trolejbusy oraz tramwaje, a także autobusy zasilane wodorem i gazem CNG. Postęp w branży komunikacji zbiorowej jest ogromny, oferty muszą być ciągle unowocześniane i w przyszłości na rynku zostaną tylko najwięksi i najmocniejsi gracze. Od dawna mówiło się, że chcąc jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję na światowych rynkach Solaris będzie rozglądał się za mocnym partnerem. Ofert nie brakowało i wreszcie ujawniono, że strategicznym inwestorem w Solarisie będzie hiszpański potentat w branży komunikacyjnej - grupa CAF ze stuletnim doświadczeniem. Ich specjalność to transport szynowy - kolejowy i tramwajowy, więc po połączeniu oferty będą się uzupełniały. Hiszpanie deklarują, że nawet mając większość udziałów w nowym przedsięwzięciu będą kontynuować samodzielność marki Solaris, a wspólne dzialania badawcze i rozwojowe pozwolą połączonymi  siłami szybciej, łatwiej i skuteczniej wdrażać nowe konstrukcje

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij