REKLAMA

Specjalistyczna wywrotka z BAS Mining Trucks dla Gerrits Recycling

Holenderski BAS Mining Trucks dostarczył 5-osiową wywrotkę Volvo FMX 10x4 o ładowności 55000 kg do rodzimej firmy Gerrits Recycling Helmond. Ta wydobywcza - kopalniana ciężarówka klasy tonażowej ciężkiej została zakupiona w celu zastąpienia dwóch standardowych wywrotek, do tej pory używanych przez klienta.

Producent

Pojazd

Przerobione przez BAS Mining Trucks 5-osiowe Volvo FMX 10x4 bazuje na 4-osiowym, wzmocnionym podwoziu FMX 8x4. Wprowadzone zmiany dotyczyły głównie podwozia, w tym wzmocnienia i wydłużenia jego ramy oraz dodania osi trzeciej, podnoszonej, z pojedynczym ogumieniem. Przy czym chociaż oś ta należy do tylnego tridemu, pozostawiono w nim napędowy tandem z osiami z ogumieniem bliźniaczym. Poza tym pojazd na krótką, dzienną kabinę oraz 540-konny silnik, spełniający normę emisji spalin Euro 6. W formie nadwozia występuje wzmocniona, stalowa, tylnozsypowa wywrotka kopalniana, w przekroju poprzecznym przypominająca odwrócony trapez.

REKLAMA

W ciągu ostatnich sześciu lat egzemplarz ten był eksploatowany jako ciężarówka demonstracyjna BAS Mining w kilku zakładach górniczych w całej Europie. Niemniej BAS Mining Trucks całkowicie przebudował tę wywrotkę zgodnie z zasadami korporacyjnej tożsamości Gerrits Recycling. Kwestia dotyczyły m.in. odpowiedniego malowania i doposażenia. Poza tym BAS Mining zwraca uwagę, że w ten sposób wydanie wydłuża cykl życia swoich produktów.
RECYKLING GERRITS
Firma Gerrits Recycling specjalizuje się w oddzielaniu metali żelaznych i nieżelaznych oraz odzyskiwaniu pozostałości. Mieszanka metali nieżelaznych jest pozyskiwana z niszczarek między innymi z pojazdów wycofanych z eksploatacji i sprzętu AGD oraz zostaje całkowicie oddzielona w sposób przyjazny dla środowiska. Pozyskane w ten sposób odpady metalowe mogą być z kolei ponownie wykorzystane w różnych nowych produktach.

Wywrotka będzie używana do transportu kilku metali (miedź, żelazo, aluminium, stal nierdzewna) na krótkie odległości na miejscu. Gerrits Recycling ma osiem niszczarek w swojej lokalizacji w Helmond w Holandii. Elementy metalowe wychodzące z tych urządzeń są oddzielane, a następnie ładowane na wywrotkę. Wywrotka przejeżdża nad platformą wagową, a potem zrzuca materiał na kilka stosów. W ten sposób obsługa wie dokładnie, ile ton każdego materiału ma na magazynie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA