REKLAMA

Specjalna limitowana edycja DAF XF Super Space Cab Celebration Edition

DAF Trucks przedstawia limitowaną jubileuszową edycję swojej flagowej serii z największą dostępną kabiną – XF Super Space Cab Celebration Edition. Dzięki tej luksusowej i specjalnie przygotowanej wersji kabiny firma świętuje produkcję egzemplarza numer 250 000 pojazdu XF właśnie z kabiną Super Space Cab.

Producent

Kabinę tę cechuje przede wszystkim – wprowadzone z myślą o prowadzących – luksusowo wykończone wnętrze, w standardzie zawierające między innymi pakiet skórzany w kolorze koniaku. Jednocześnie kabina ta zachowuje wszelkie wyróżniki normalnego wykonania, stanowiąc wręcz idealne miejsce do pracy, wypoczynku i snu na dłuższe trasy. Charakteryzują ją wysoka ergonomia, właściwe urządzenie i wyjątkowa przestronność, gdyż jej pojemność wynosi nie mniej niż 12,6 m3. Powyższe czyni z niej najbardziej przestronną propozycję na rynku. Do tego dochodzą imponująca przestrzeń stojącą o powierzchni 2,23 metra i nie mniej niż 925 litrów przestrzeni do przechowywania. Wyposażenie stanowią zaś m.in. dwa obszerne łóżka, w tym dolne o szerokość 80 cm i długość 2,20 metra, standardowo zaopatrzone w gruby materac. Tym samym nie bez powodu połowa wszystkich XF jest zamawiana właśnie z kabiną Super Space Cab.
XF Super Space Cab Celebration Edition są dostępne jako ciągniki siodłowe 4x2 FT i 6x2 FTG oraz wszystkie konfiguracje podwozi. W zakresie jednostki napędowej można wybrać silniki Paccar MX-11 o mocy 330 kW/450 KM lub silnik Paccar MX-13 o mocach 355 kW/480 KM lub 390 kW/530 KM. Przy czym ostateczne wykończenie tego „specjalnego” wydania pozostaje specyficzne dla danego kraju: każda wersja jest bowiem skonfigurowana zgodnie z lokalnymi preferencjami klienta. Niemniej każda edycja Celebration Edition otrzymuje ekskluzywne wnętrze, w tym piękny skórzany pakiet w kolorze koniaku. A łóżko ma zawsze komfortowy materac DAF o grubości 15 cm, zapewniający maksymalny komfort spania. Ponadto w standardzie występują szybki system nawigacji DAF TNR, wydajna klimatyzacja, w tym z funkcją obsługi z tylnej ściany, oraz imponująco duża lodówka.
Warto tu dodać, że holenderski koncern był jednym z pierwszych, którzy seryjnie jako fabryczne zaproponowali długie kabiny z wysokim dachem. W ten sposób odpowiadał on zresztą na kluczowe dla branży pytanie „Jak można zaoferować kierowcy najwyższy komfort?” Pytanie to doprowadziło w 1985 roku do wprowadzenia kabiny 3300 Space Cab, dzięki podniesionemu dachowi wówczas ustanawiającej nowy poziom pod względem przestrzeni wewnętrznej i w efekcie komfortu kierowcy. W 1993 roku firma poszła zaś jeszcze dalej i przedstawiła kabinę Super Space Cab, przeznaczoną dla serii 95 i ponownie ustanawiającą nowe standardy w zakresie dostępnej przestrzeni i gwarantowanego komfortu na pokładzie.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA