REKLAMA

StreetScooter

Innowacja jest siłą napędową wszystkich jego elektrycznych pojazdów użytkowych. StreetScooter stał się już kluczową podporą dla przyszłościowych rozwiązań flotowych w Niemczech i wiodącym europejskim producentem elektrycznych aut użytkowych.

Producent
Fot.Producent

Sprytna e-mobilność do pracy

Innowacja jest siłą napędową wszystkich jego elektrycznych pojazdów użytkowych. StreetScooter stał się już kluczową podporą dla przyszłościowych rozwiązań flotowych w Niemczech i wiodącym europejskim producentem elektrycznych aut użytkowych. 

Firma StreetScooter została założona w 2010 roku w RWTH Aachen i opierała się na idei uczynienia z najmniejszej nawet floty pojazdów elektrycznych ekonomicznie atrakcyjnej opcji i znalezienia w tym procesie skutecznej, przyszłościowej równowagi między kosztami a ochroną środowiska. StreetScooter w Aachen rozwija i produkuje pojazdy użytkowe zasilane wyłącznie energią elektryczną i skupia się w pierwszej kolejności na dostarczaniu rozwiązań dla dostaw "ostatniej mili".

REKLAMA

ARCHITEKTURA POJAZDU

Od 2014 roku

Myślenie jest tu nowatorskie, od samego początku. Pionierskie podejście do rozwoju i produkcji pozwoliło zaprezentować pierwszy pojazd elektryczny na targach IAA 2011 po zaledwie 18 miesiącach prac rozwojowych. To również pozwoliło na skrócenie o połowę czasu niezbędnego na rozwój, by osiągnąć 90-procentową redukcję kosztów oraz zaprojektować modułową architekturę dla pojazdów.

StreetScooter GmbH to spółka zależna Deutsche Port DHL Group od 2014 roku. Zwiększona świadomość środowiska i zaostrzone przepisy dotyczące emisji powodują, że jej produkty stają się coraz bardziej interesującą propozycją dla miejskich organizacji, firm logistycznych oraz małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych rozwojem przyszłości.

Sprytna e-mobilność do pracy

Zainspirowany naturą

Industrializacja i mobilność to dwa z największych wyzwań, przed którymi stoi dzisiaj świat. Zanieczyszczenie środowiska i hałas stwarzają coraz większe problemy dla ośrodków miejskich, a zasoby planety muszą być wykorzystywane oszczędniej niż kiedykolwiek wcześniej. W związku z tym teraz do nas należy znalezienie rozwiązań, które zapewnią przyszłość pokoleniom jutra. Ta odpowiedzialność jest przyjęta w StreetScooter – opracowano w nim rozwiązanie dla sektora pojazdów użytkowych, czyniące go obecnie wiodącym dostawcą elektrycznych aut użytkowych w Niemczech. Opracowując i produkując te wyroby kluczowymi zagadnieniami oraz priorytetami są: materiały nadające się do recyklingu, lekkość, wytrzymałość i wydajność. Dlatego innowację stanowi inteligentne łączenie każdego z tych czynników w celu stworzenia jednego kompletnego, inteligentnego rozwiązania.

Modułowy
 Konstrukcja aut jest sprytna: niezależnie od tego, czy nabywca potrzebuje furgonu, skrzyni czy platformy, każdy wariant może być dostosowany do indywidualnych wymagań.
Twardy
 Pomimo tego, że są zbudowane z lekkich materiałów w modułowej konstrukcji, wszystkie pojazdy elektryczne doskonale dostosowano do wyzwań dnia roboczego. Wdrożony system modułowy oznacza również, że naprawy można wykonywać szybko i łatwo.

Wydajny
 Wieloletnie doświadczenie programistyczne firmy pozwoliło jej na zoptymalizować oferty oraz zdolności przewozowe i koszt powstających pojazdów do wielu różnych zastosowań. Doskonałym tego przykładem jest usługa dostawy Deutsche Post DHL Group. Samochód cechuje się ładownią do 1000 kg i zasięgiem do 100 km.

MOCNA SYNERGIA KOSZTÓW I KLIMATU

Ochrona klimatu w Niemczech

Pojazdy elektryczne są kluczowym środkiem ochrony klimatu planety. StreetScooter to źródło kompleksowych rozwiązań dla wszystkich potrzeb związanych z elektromobilnością - przejście na elektryczną flotę pojazdów nie może być prostsze. W zakładzie rozwoju i produkcji w Aachen w Niemczech inżynierowie ściśle współpracują z ludźmi ze wszystkich dziedzin przemysłu. StreetScooter nie jest tradycyjną firmą motoryzacyjną od czasów silników benzynowych i wysokoprężnych: to sprytny, przyszłościowy wytwórca elektrycznych pojazdów użytkowych. Od założenia podmiotu w 2010 roku skupił się na dostarczaniu firmom, radom i instytucjom samochodów elektrycznych do codziennego użytku. Niezależnie od tego, czy rozwija asortyment produktów, czy zarządza mocą, ma na myśli jeden cel: zrównoważenie kosztów i klimatu w sposób odpowiadający rzeczywistym wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotą pojazdów. Jeśli więc klient chce przejść do koncepcji transportu bez CO2 i poprawić swój profil, jednocześnie chroniąc środowisko, może już nabyć wypróbowane i przetestowane rozwiązanie. Tym rozwiązaniem jest właśnie WORK – elektryczny pojazd komercyjny, doskonale dostosowany do wyzwań branży usług pocztowych. Produkcja seryjna rozpoczęła się w 2015 roku, a WORK jest teraz codziennie sprawdzany na trasach dostawczych Deutsche Post DHL Group. Ten elektryczny pojazd nigdy bowiem nie przestaje imponować

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA