REKLAMA

System Krone Smart Trailer Check Cz.1

Krone wprowadza na IAA liczne rozwiązania dotyczące systemów zarządzania flotą z punktu widzenia producenta naczep i zabudów. Są to więc w pierwszym rzędzie rozwiązania ukierunkowane na śledzenie i namierzanie naczep, badanie stopnia wykorzystania ich możliwości przewozowych oraz podniesienie bezpieczeństwa i efektywności dokonywanych operacji.

Producent
Fot. Producent

Pierwszym z tych systemów jest system Smart Trailer Check, dedykowany do tzw. inteligentnego zidentyfikowania i śledzenia dla nośników ładunków (Smart Track and Trace for load carriers). Pozwala na on wygenerowanie przejrzystej dokumentacji oraz płynne śledzenie nośników ładunków – pojazdów i samych ładunków wzdłuż łańcucha wartości – całego łańcucha logistycznego przesyłu. Maksymalne wykorzystanie pojazdu następuje tu po połączeniu z Krone Capacity Management.

Przede wszystkim Smart Trailer Check pozwala na wprowadzenie cyfrowej wizualizacji naczep. Ta cyfrowa inspekcja wizualna odbywa się przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości – tzw. Augmented Reality. Taka rozszerzona rzeczywistość oznacza wizualne nakładanie się lub zanikanie obrazów w rzeczywistym środowisku. W rozwiązaniu tym kamery i czujniki zamontowane w naczepie wykorzystują rzeczywistość rozszerzoną, aby zarejestrować realny stan naczepy i cyfrowo porównywać ją z docelowym stanem przed rozpoczęciem podróży. Jednostka telematyki w czasie rzeczywistym wykrywa dane pochodzące z różnych pokładowych systemów transmisji danych, takich jak system monitorujący ciśnienie w oponach Smart System lub system blokowania drzwi Door Protect, i dokumentuje ich status. Składniki nieosensorowane – pozbawione czujników, takie jak wysokość pojazdu, są wyświetlane na ekranie przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości.

REKLAMA

Generalnie prawnie wymagane kontrole wizualne oraz czynności kontrolne związane z bezpieczeństwem są połączone ze światem cyfrowym za pośrednictwem Krone Smart Trailer Check. Takie rozwiązanie oznacza znaczną poprawę, gdyż umożliwia kierowcy sprawne sprawdzenie naczepy i przyczynia się do większego bezpieczeństwa na drodze. Z kolei operator floty uzyskuje przejrzystość dotyczącą aktualnego stanu danego pojazdu. Dla zapisania wyników kontroli wzrokowej kierowca potrzebuje tylko swojego urządzenia mobilnego, takiego jak telefon komórkowy lub tablet. Dziennik kontroli naczepy jest dostępny do pobrania w portalu.

Za podstawowe zalety cyfrowej inspekcji wizualnej należy uznać:

  • korektę wartości statusu czujników i komponentów naczepy w czasie rzeczywistym;
  • weryfikowalne i zarejestrowane uruchomienie przed wyjazdem;
  • protokoły stanowiące dowód bezpieczeństwa – dowodzące bezpieczeństwa naczepy podczas kontroli drogowych
  • większą wydajność transportu oraz mniej awarii dzięki kontrolom prewencyjnym.

Za ten produkt Krone został nominowany do nagrody "Trailer Innovation 2019".

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA