TATRA TRUCKS dostarczy dodatkowe cysterny wojskowe dla ACR

Na targach IDET w Brnie w czwartek 7 października przedstawiciele TATRA TRUCKS oraz państwowej firmy VOP CZ podpisali umowę na dostawę 18 pojazdów Tatra Force jako nowych mobilnych cystern – zbiorników paliwa na potrzeby Armii Republiki czeskiej (ACR). Kontrakt ten nawiązuje do podobnej umowy z zeszłego roku.

TATRA TRUCKS Producent

TATRA TRUCKS dostarczy ACR dodatkowe podwozia pod cysterny. Podwozia te przejmie państwowa firma VOP CZ. Łącznie kontrakt dotyczy 15 podwozi TATRA FORCE 8x8 do nadbudów typu cysterna i 3 ciągników siodłowych TATRA FORCE 6x6 do holowania zbiorników paliwa na naczepie. Dostawy odbędą się w latach 2022-2023.

REKLAMA

Kontrakt stanowi realizację opcji wynikającej z poprzedniego kontraktu z września 2020 roku na 7 podwozi pod cysterny i 2 ciągniki. Tym samym TATRA TRUCKS nadal dostarcza pojazdy wojskowe i podwozia dla Armii Republiki Czeskiej, która jest jej ważnym i strategicznym partnerem. Nowe pojazdy-cysterny przejmie państwowa firma VOP CZ, natomiast zabudowy cysterny wykona inny tradycyjny partner podmiotu z Koprzywnicy – KOBIT. Nowe cysterny będą służyć w trzech bazach Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej, a mianowicie w bazie Praga-Kbely, Čáslav i Náměšť nad Oslavou.

Cysterna CPL-16M1 na podwoziu TATRA FORCE 8x8 jest przeznaczona jako specjalny pojazd paliwowy ze zbiornikiem o pojemności do 17 300 litrów do obsługi samolotów według standardów NATO. Ciągniki TATRA FORCE 6x6 są zaś łączone z naczepami cysternami CNS ze zbiornikiem o pojemności od 34 000 do 45 000 litrów paliwa. Oba typy samochodów zaopatrzono w wojskowe kabiny TATRA z możliwością dodatkowego opancerzenia, jak również można na tych kabinach zamontować mobilne zestawy multispektralnego kamuflażu.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA