REKLAMA

TATRA i Buggyra kontynuują współpracę!

Niedawno TATRA TRUCKS as i Buggyra Racing, reprezentowane odpowiednio przez dyrektora i prezesa zarządu Ing. Pavla Lazara oraz kierownika zespołu Jana Kalivodę, podpisały nową, dwuletnią umowę o współpracy.

Producent

W praktyce powyższe oznacza dalszą kontynuację udanego projektu, który w ostatnich latach przyniósł zespołowi TATRA Buggyra Racing zwycięstwa etapowe i stałe prowadzenie w najbardziej prestiżowych rajdach długodystansowych na świecie, takich jak Rajd Dakar i Rajd Silk Way. „Po dokonaniu oceny ostatniego kontraktu uzgodniliśmy, że obie strony są zainteresowane kontynuacją” powiedział Jan Kalivoda, który dodał, że była to współpraca korzystna dla obu stron. „Z jednej strony nie tylko Dakar to marka znana na całym świecie, z drugiej elastyczna firma o globalnym zasięgu, będąca w stanie odpowiedzieć na praktycznie każde wyzwanie technologiczne”.

REKLAMA

Pavel Lazar dodał zaś „Wiedza techniczna z wymagających zmagań w Dakarze stanowi dla nas ważne źródło informacji dla przyszłego rozwoju, dlatego cieszymy się, że współpraca z TATRA Buggyra Racing trwa i cenimy sobie tę wzajemną kooperację”.

Zdaniem menedżera Jana Kalivody o poziomie tego współdziałania świadczą też przygotowania do Rajdu Dakar 2021. „Z pewnością będzie to trudny rok dla wszystkich uczestników, nie tylko pod względem technicznym, ale i organizacyjnym. Trzymamy się jednak planu i na następny Dakar przygotowujemy dwa samochody rajdowe, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce”.

Właściciel zespołu Buggyra Racing – Martin Koloc – nie wątpił w nowy kontrakt. Dowodem na to jest wyposażenie specjalne pojazdu na Dakar w automatyczną skrzynię biegów. „Rozpoczęliśmy prace nad nim w styczniu po zakończeniu Dakaru, zainwestowaliśmy znaczne środki w rozwój przed nowym kontraktem. Pracujemy również nad optymalizacją rozkładu mas, chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał Phoenix”. Martin Koloc podkreślił jeszcze, iż już w najbliższej przyszłości współpraca między Tatra i Buggyra nie będzie dotyczyć wyłącznie Dakaru.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA