REKLAMA

Terenowy żuraw samochodowy Mack ATC-40T na AUSA 2019

Na corocznym spotkaniu i wystawie stowarzyszenia Armii Stanów Zjednoczonych (AUSA) amerykański producent ciężarówek Mack Defence zaprezentował 40-tonowy samochodowy żuraw terenowy ATC-40T, oparty na modelu Granite.

Producent

David Hartzell, prezes Mack Defense, powiedział „Mack Defense i Manitowoc z dumą przedstawiają ATC-40T, zaprojektowany, aby sprostać zmieniającym się potrzebom armii amerykańskiej. Nasza współpraca łączy najlepsze w swojej klasie wyposażenie komercyjne obu firm, wykorzystując gotowe rozwiązania, aby stworzyć lepszą ogólną ofertę wartości”.
Mack Defense ATC – 40T to żuraw powstały w wyniku współpracy opartej na komercyjnie dostępnym podwoziu Mack Granite, jednym z najbardziej popularnych i sprawdzonych ciężkich pojazdów użytkowych, oraz Manitowoc Crane, od ponad cztery dekad stanowiącego jeden ze standardów dla montowanych na ciężarówkach żurawi hydraulicznych. ATC-40T zapewnia sprawdzony system zaprojektowany tak, aby przekraczał wymagania armii amerykańskiej w zakresie wydajności dla średniego żurawia typu 1 w powiązaniu z rozwiązaniem terenowym zdolnym do przemieszczania do 40 ton w ciężkich lub wrogich warunkach.

REKLAMA

Hartzell dodaje „Większość części do obecnego 30-letniego żurawia armii amerykańskiej nie jest już produkowana. Dzięki ATC-40T części są dostępne w handlu, co pomaga nie tylko przyspieszyć produkcję i dostawę, ale także znormalizować szkolenie, konserwację i logistykę”.

Mack Granite ATC-40T ma układ osi 1+3 (tridem z tyłu), wyłącznie pojedyncze ogumienie dla zachowania wysokiej dzielności terenowej oraz ergonomiczną krótką klasyczną kabinę i kabinę operatora z tablicą rozdzielczą ze sterowaniem joystickiem, zaprojektowane tak, aby sterowanie i obsługa były znane zarówno nowym, jak i bardziej doświadczonym operatorom urządzeń. Kabina obejmuje również pomoce operatora, takie jak wskaźnik momentu obciążenia i alarmy/zabezpieczenia, które blokują, jeśli użytkownik przekroczy masę lub maksymalną wysokość dopuszczalnego wysięgu. Razem te funkcje pomagają poprawić bezpieczeństwo, szczególnie dla nowych operatorów. ATC-40T zaopatrzono też w opcjonalną opancerzoną kabinę, zwiększającą przeżywalność operatora.

Manitowoc produkuje żurawie dla wojska USA od lat 50. XX wieku i dostarcza kompleksową gamę rozwiązań dźwigowych. Mack Defense to zaś podmiot z długą historią wsparcia sił zbrojnych, ściśle związaną również z symbolem marki – Buldogiem. Podczas I wojny światowej Mack dostarczył bowiem ponad 6000 sztuk ciężarówek, aby wesprzeć siły zbrojne USA i Wielkiej Brytanii. Model Mack AC zyskał reputację za niezrównane niezawodność i trwałość na polu bitwy, robiąc wrażenie na brytyjskich żołnierzach, którzy zauważyli, że ciężarówki te cechuje wytrzymałość i wytrwałość właśnie psa buldoga, wówczas jednego z symboli Wielkiej Brytanii.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA