TomTom Go Discover

Czy w dobie powszechnie dostępnych na smartfonach nawigacji Google Map specjalistyczna nawigacja ma jeszcze sens? Na to wyzwanie odpowiada TomTom wprowadzając do sprzedaży kolejną nawigację o nazwie TomTom Go Discover.

Nawigacja TomTom Go Discovery Bartosz Wojtowski

TomTom przed kilkoma tygodniami wprowadził na rynek kolejną nawigację satelitarną z serii TomTom Go Discover. Nawigacja występuje z trzema rozmiarami ekranów: 5, 6 i 7 cali. Na testy do redakcji trafiła nawigacja GPS z największym siedmiocalowym ekranem. TomTom Go Discover to bardzo profesjonalna nawigacja i intuicyjna w obsłudze. Dbałość o szczegóły czujemy już po rozpakowaniu urządzenia. Nawigacja wykonana jest z plastiku dobrej jakości. Przycisk do włączenia umieszczono z tyłu w prawym górnym rogu i ma wgłębienie wielkości opuszki palca. Umożliwia łatwe wyczucie go i włączenie nawigacji. Atutem urządzenia jest też czarna ramka dookoła ekranu. Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, ponieważ podczas mocowania nawigacji w uchwycie nie zostawiamy śladów palców na ekranie. Uchwyt do mocowania jest masywny i ma przyssawkę która dobrze trzyma się szyby. Podczas testu uchwyt nie odkleił się od szyby nawet podczas jazdy po dużych nierównościach. Ale ekran na dużych wybojach potrafił samoczynnie nachylić się w stronę kierowcy. Z tym szybko sobie poradziłem dokręcając mocniej plastikową nakrętkę z tyłu uchwytu. Magnetyczne mocowanie nawigacji Discover w uchwycie pozwala na szybki montaż i demontaż 7-calowego ekranu. Bez podłączenia do źródła zasilania na energii elektrycznej tylko z akumulatora TomTom Go Discover potrafi pracować dwie godzinny. Oprogramowanie TomTom Go Discover działa bardzo płynie. Menu w języku polskim jest czytelne a programowanie jest bardzo intuicyjne. TomTom bardzo selektywnie wyświetla informacje. Kierowca otrzymuje na czas tylko te komunikaty, które w danej chwili są mu potrzebne. Przez co nawigacja nie męczy i nie rozprasza użytkownika w długiej trasie. Nie zaśmieca wyświetlanej trasy dodatkowymi informacjami na ekranie. Gdy w informacjach o pojeździe zaznaczymy silnik i rodzaj paliwa jaki użytkujemy to przez rok bez dodatkowych opłat wyświetlać będzie się nam informacja o cenach stosowanego przez nas paliwa na okolicznych, mijanych stacjach paliw. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze poprzez wybór najtańszej stacji.

REKLAMA

Uzyskamy też informacje o wolnych miejscach parkingowych czy ładowarkach elektrycznych. Wymaga to jednak skomunikowania nawigacji ze smartfonem. Standardowo nawigacja uprzedza nas o pomiarach prędkości. Pokazuje ograniczenia prędkości i informuje, jeżeli dozwoloną prędkość w danym obszarze przekroczymy. Funkcja Traffic poinformuje nas o natężeniu ruchu i zaproponuje alternatywne trasy jeśli takie są dostępne lub poinformuje jak duże opóźnienie nas czeka.

Do TomTom Go Discover możemy wprowadzać dane adresowe i nie tylko za pomocą komend głosowych. 

Dla kogo TomTom Go Discover?
Nawigacje docenią wszyscy Ci co poruszają się w centrach wielkich aglomeracji i obsługujący tzw “logistykę ostatniej mili”, a także Ci co dużo podróżują po nieznanych sobie trasach i miastach w Europie i potrzebują posiadać aktualne mapy z zaznaczonymi stacjami paliw i cenami. Plusem nawigacji jest też możliwość częstej i łatwej aktualizacji danych za pomocą jednego przycisku.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA