REKLAMA

Torc Robotics wybiera AWS jako preferowanego dostawcę chmury dla autonomicznej floty ciężarówek Cz.1

Torc Robotics przygotowuje się do wdrożenia w Nowym Meksyku i Wirginii floty kolejnych – pochodzących z następnej generacji samojezdnych – autonomicznych ciężarówek testowych. Dlatego wybrał Amazon Web Services (AWS), Inc. jako preferowanego dostawcę chmury, aby obsłużyć skalę i szybkość potrzebną do przesyłania danych oraz przechowywania i zabezpieczania niezbędnej mocy obliczeniowej.

Troc Producent

Torc jest niezależną spółką zależną Daimler Truck AG, odpowiedzialną za komercjalizację autonomicznego systemu poziomu 4, który będzie oferowany użytkownikom tzw. transportu ciężarowego, czyli ciężarówek różnych klas tonażowych. Zgodnie z definicją Society of Automotive Engineers (SAE), w ramach autonomii na poziomie 4, w określonych warunkach eksploatacyjnych pojazd może sam wykonywać wszystkie funkcje związane ze swoim prowadzeniem. Przy tym wraz ze wzrostem wielkości floty testowej, liczby tras i możliwości czujników rośnie zapotrzebowanie na pozyskiwanie danych oraz ich analizę przez zespoły inżynierów w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. W związku m.in. z tym rozległe możliwości AWS zostały zaprojektowane w celu zapewnienia szybkiego i bezpiecznego przesyłania danych, inteligentnej warstwowej pamięci masowej, zarządzanej orkiestracji i narzędzi analitycznych oraz wysokowydajnych wielordzeniowych procesorów i GPU, aby pomóc Torc w szybkim skalowaniu zwinnej (agile) i ekonomicznej platformy programistycznej oraz przyspieszaniu jej testowania i komercjalizacji tej technologii. Tym bardziej, że flota testowa Torc w Nowym Meksyku już generuje petabajty danych (1 petabajt to 1 milion gigabajtów) z prób przeprowadzanych na drogach publicznych. Kompleksowe oprogramowanie Torc gromadzi i przetwarza nieprzetworzone dane z wielu czujników, takich jak lidar, radar i kamery. Oprócz rozszerzania tras i wielkości floty, kolejna generacja ciężarówek testowych ma mieć zintegrowane więcej czujników w wyższych rozdzielczościach, aby usprawnić wykrywanie obiektów na większych odległościach - dodatkowo zwiększając zakres danych do analizy, symulacji i uczenia maszynowego.

REKLAMA

Michael Fleming, dyrektor generalny Torc, ocenia „Nasza flota ciężarówek testowych nowej generacji pomoże nam szybko zwiększyć nasze możliwości i przyspieszyć komercjalizację autonomicznych samochodów ciężarowych poziomu 4. Nasza zdolność do obsługi danych, których to dotyczy, musi być w stanie nadążyć - niezależnie od tego, czy kwestia dotyczy przesyłania, przechowywania czy skalowania naszych możliwości symulacji. Dzięki AWS mamy zaufane rozwiązanie, które zapewnia skalowalność obliczeniową, szybkość transferu i bezpieczeństwo wtedy, gdy tego potrzebujemy”. Wendy Bauer, dyrektor sprzedaży motoryzacyjnej AWS, stwierdziła „Wyścig mający na celu opracowanie samojezdnych pojazdów generuje ogromne ilości danych z wielu typów czujników. Dzięki AWS inżynierowie Torc mają szybkość, elastyczność i wiedzę, której potrzebują, aby projektować testy, przeprowadzać symulacje na dużą skalę i udoskonalać swoje eksperymenty przy użyciu szerokiej gamy wysoce wyspecjalizowanych typów komputerowych instancji obliczeniowych. Wskutek połączenia wiodącej w branży technologii Torc z niezawodnością, bezpieczeństwem i głęboką wiedzą AWS w zakresie rozwoju pojazdów autonomicznych, Torc ma szansę pozostać liderem i przedstawiać społeczeństwu korzyści płynące z autonomicznych ciężarówek”. Natomiast dr Peter Vaughan Schmidt, szef grupy technologii autonomicznych Daimler Trucks, której Torc jest częścią, dodał „Wierzymy, że ta relacja pomiędzy Torc i AWS łączy dwa bardzo silne zespoły i jest kolejnym kamieniem milowym na naszej drodze do ciężarówek poziomu 4. Cel Daimler Trucks polega na umożliwieniu bezpiecznego wdrożenia autonomicznych samochodów ciężarowych i kształtowaniu przyszłości całej branży transportu ciężarowego i logistyki”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA