REKLAMA

Torc Robotics wybiera AWS jako preferowanego dostawcę chmury dla autonomicznej floty ciężarówek Cz.2

Torc Robotics przygotowuje się do wdrożenia w Nowym Meksyku i Wirginii floty kolejnych – pochodzących z następnej generacji samojezdnych – autonomicznych ciężarówek testowych. Dlatego wybrał Amazon Web Services (AWS), Inc. jako preferowanego dostawcę chmury, aby obsłużyć skalę i szybkość potrzebną do przesyłania danych oraz przechowywania i zabezpieczania niezbędnej mocy obliczeniowej.

Troc Producent

AWS jako solidne rozwiązanie chmurowe

System samojezdnych – autonomicznych pojazdów Torc Level 4 wykorzystuje komputery pokładowe, przetwarzające dane z czujników w czasie rzeczywistym, i oprogramowanie hostujące, obsługujące dynamiczne zadania podczas jazdy w trakcie jazdy autonomicznej. Torc wykorzysta AWS do zwiększenia wydajności przesyłania danych z tras drogowych, podczas gdy ich zespół będzie nadal ulepszać system. Ben Hastings, dyrektor techniczny Torc, wyjaśnia „AWS to idealna platforma do pozyskiwania, przechowywania i przetwarzania końcowego ogromnych ilości danych zebranych na drogach przez naszą flotę testową”. Zespół programistów Torc będzie wykorzystywał AWS zarówno do zadań o niskim, jak i wysokim zapotrzebowaniu oraz do udostępniania danych między zespołami zdalnymi. Torc wykorzysta usługi zarządzane przez AWS, takie jak Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS) do uruchamiania oprogramowania symulacyjnego na dużą skalę, Amazon Managed Streaming dla Apache Kafka (Amazon MSK), Amazon Managed Workflows dla Apache Airflow (MWAA) i Amazon Simple Storage Service ( Amazon S3) Intelligent-Tiering do efektywnego zarządzania danymi testowymi i wspierania zgodności z przepisami. Ta integracja z AWS umożliwi Torc przesyłanie ogromnych ilości danych do analizy w świecie rzeczywistym dzienników testów, jednocześnie zapewniając moc obliczeniową do symulacji i głębokiego uczenia się. Hastings dodał „Nasze oprogramowanie jest testowane w symulacji przy użyciu kombinacji scenariuszy syntetycznych i odtwarzanych danych z czujników. Testy te często łączą się w sposób generujący znaczące szczytowe zapotrzebowanie na zasoby obliczeniowe. Dzięki AWS otrzymujemy rozwiązanie, które można dynamicznie skalować w celu spełnienia potrzeb zespołów inżynierów i wirtualnych testerów bez konieczności nabywania i utrzymywania naszych własnych centrów danych”.

REKLAMA

O firmie Torc Robotics

Torc Robotics z siedzibą w Blacksburg w stanie Wirginia jest niezależną spółką zależną Daimler Truck AG, światowego lidera i pioniera w transporcie. Torc został założony w 2005 roku, gdy narodziła się rewolucja w dziedzinie pojazdów samojezdnych. Ma zatem 16 lat doświadczenia w pionierskich zastosowaniach samojezdnych, krytycznych dla bezpieczeństwa. Oferuje kompletne oprogramowanie do pojazdów samojezdnych oraz rozwiązania integracyjne, a obecnie koncentruje się na komercjalizacji samojezdnych ciężarówek. Michael Fleming, dyrektor generalny Torc, powiedział „Transport samochodowy to kręgosłup amerykańskiej gospodarki, dostarczający żywność i produkty do każdej społeczności w kraju. Od ponad wieku Daimler jest liderem innowacji w transporcie ciężarowym, od pierwszej ciężarówki po technologię wspomagającą kierowcę. Torc współpracuje z Daimler Trucks nad komercjalizacją samojezdnych ciężarówek, aby nasze drogi były bezpieczniejsze i lepiej spełniały naszą misję ratowania życia”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA