REKLAMA

Trzy ciągniki Volvo FH z systemem Terberg X-Track dla włoskiej firmy ProService

Firma transportowa ProService z Włoch przejęła i wprowadziła do eksploatacji trzy ciągniki Volvo FH wyposażone w układ wspomagania ruszania i ruchu Terberg X-Track. Ten hydrauliczny napęd na przednie koła zapewnia lepszą przyczepność i ułatwia jazdę w trudnym terenie. Auta te zmodyfikował niderlandzki Terberg Techniek, a służą one do przemieszczania materiałów budowlanych.

Producent

Współpraca z Volvo Trucks Italy


ProService szukał rozwiązania dla swoich trzech nowych ciągników Volvo FH 500 4x2, ułatwiającego im jazdę w (nierównym) terenie. Za pośrednictwem Volvo Trucks Włochy ProService został poinformowany o możliwościach pomocy ze strony Terberg X-Track. W ścisłej współpracy i konsultacjach z ProService i Volvo Trucks Włochy, Terberg Techniek zainstalował X-Track na zawieszonej pneumatycznie przedniej osi w trzech ciężarówkach FH.

REKLAMA

Tak działa X-Track

Kierowca może aktywować hydrauliczny napęd kół na przedniej osi za pomocą przycisku na tablicy rozdzielczej, gdy teren wymaga dodatkowej przyczepności. X-Track zapewnia napęd na przednie koła do prędkości 20 km/h, co przekłada się na dodatkową przyczepność i polepszenie własności trakcyjnych. M.in. poprawie ulegają pokonywanie odcinków śliskich, przykładowo pokrytych błotem albo śniegiem, czy przejazd po drogach gruntowych, piaszczystych, błotnistych. Przy czym powyżej 20 km/h X-Track wyłącza się automatycznie.

Pod wrażeniem


Kierowcy ProService osobiście odebrali od Terberg Techniek zmodyfikowane samochody. Po zapoznaniu się z funkcjami X-Track, byli pod dużym wrażeniem tego systemu i jego wpływu na przyczepność.

O ProService

ProService ma pięć oddziałów w regionie Trentino-Południowy Tyrol we Włoszech i zajmuje się między innymi przewozem wyprodukowanych elementów betonowych. Ponadto wykonuje dla klientów inne transporty budowlane. Oprócz transportu budowlanego firma zajmuje się dostawami drobnicowymi i transportem specjalnym na terenie całej Europy. W tym celu dysponuje różnorodną flotą sprzętu do holowania i przemieszczania, w tym ładowarkami i nadwoziami wymiennymi.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA