REKLAMA

Ukraińscy żołnierze otrzymali specjalne ciężarówki na bazie podwozia KrAZ-63221 do transportu personelu

Nowe auta są oparte na 3-osiowym podwoziu z napędem na wszystkie koła i wyłącznie pojedynczym, balonowym ogumieniem – KrAZ-63221 6x6, przeznaczonym do instalowania różnych nadwozi, systemów uzbrojenia oraz innego sprzętu wojskowego. Pojazd ten stanowi bowiem dobrą bazę do szybkiego transportu na wszystkich rodzajach dróg i w ciężkim w terenie.

Producent

Podwozie KrAZ-63221 wyposażono w pasażerski furgon typu FVP produkowany przez PJSC „Naftoavtomatika”. Furgon ten cechują stalowe poszycie z izolacją termiczną, liczba miejsc siedzących – 26, miękkie siedzenia ze składanymi oparciami, urządzenie do komunikacji z kierowcą, klimatyzacja, awaryjne oświetlenie z akumulatora samochodowego oraz dwa wejścia – drzwi główne, umieszczone z przodu po prawej stronie, wyposażone w dwa schody dla wygody wejścia i wyjścia personelu, i zapasowe. Do tego dochodzą klapa wentylacyjna (awaryjna), okna ze szkła bezpiecznego zaopatrzone w metalowe kratki oraz wewnętrzne półki na rzeczy.

REKLAMA

Generalnie furgonowe nadwozie pasażerskie składa się z ramy, poszycia zewnętrznego i wewnętrznego oraz materiałów izolujących ciepło i dźwięk w postaci płyt piankowych, umieszczonych między warstwami poszycia. Ogrzewanie zabezpieczają dwa grzejniki i nagrzewnica powietrza. Wewnętrzny elektryczny system oświetlenia gwarantuje z kolei podświetlenie oznaczeń, punktów dostępu do wyjść i elementów sterujących. Lokalizacja siedzeń, wymiary naw bocznych oraz wejścia zapewniają płynne przechodzenie personelu.
Pojazdy wojskowe zajmują specjalne miejsce na linii produkcyjnej AvtoKrAZ. Są dzisiaj eksploatowane w różnych armiach wielu krajów na świecie. Podwozia w układach napędowych 4×4 i 6x6, czyli z napędem na wszystkie koła, stanowią dobrą bazę dla wszelkich militarnych urządzeń specjalnych dostępnych w ukraińskim arsenale. Opierają się na nich w szczególności kompleks bojowy MLRS, różne kompleksy łączności, mobilne posterunki dowodzenia, warsztaty polowe, autocysterny do wody i paliw, koparki i żurawie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA