REKLAMA

Uralski Zakład Samochodowy dostarczył sprzęt na potrzeby filipińskiej policji

Uralski Zakład Samochodowy dostarczył pojazdy Ural NEXT do filipińskiej policji krajowej. Są to 2-osiowe auta z napędem na wszystkie koła, czyli w układzie 4x4. Te wytrzymałe ciężarówki są w stanie wykonywać różne zadania niezwykle wydajnie, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę specyfikę kraju odbiorcy. Kluczową rolę odgrywają tu bowiem trudne warunki drogowe, w tym bardzo ciężkie warunki terenowe, oraz nader wymagające otoczenie klimatyczne. Dostawa z Rosji obejmuje podwozia mogące służyć jako podstawa do tworzenia dużej liczby różnych odmian specjalnych.

Producent

W kwietniu 2020 roku Uralski Zakład Samochodowy – Automobile Plant dostarczył 10 pojazdów Ural do filipińskiej policji krajowej. Jest to typ Ural-43206 NEXT w układzie z napędem na wszystkie koła, łączący legendarną bardzo wysoką mobilność taktyczną – dzielność terenową z relatywnie wysokim – uwzględniając potrzeby odbiorcy w tym zakresie – poziomem komfortu i ergonomii oraz spełniania wymagań współczesnych konsumentów w sferze środków przewozu tej klasy.

REKLAMA

Ural 43206 NEXT mają silnik rzędowy YaMZ-536 spełniający normę środowiskową Euro-4 oraz klasyczną krótką, dzienną kabinę, wytrzymałą ramę podwozia, mechaniczne zawieszenie i wyłącznie pojedyncze ogumienie z bieżnikiem terenowym. Przy tym Ural podkreśla, że klasyczna kabina – z wysuniętym do przodu silnikiem zapewnia wysokie bezpieczeństwo bierne oraz wygodny dostęp do jednostki napędowej.

Wśród dostarczonych teraz na Filipiny egzemplarzy znalazło się 6 sztuk wyposażonych w niestandardowe nadwozia skrzyniowe o podwyższonej wysokości, pokryte miękkimi siedziskami ławki i migające światła ostrzegawcze. Ponadto filipińska policja otrzymała 4 mobilne biura, również w układzie napędowym 4x4. Wyróżnikiem tych maszyn jest zaopatrzenie ich w nadwozie furgonowe – tzw. kung o zmiennej objętości: w pozycji transportowej jego rozmiary spełniają standardowe wymogi dotyczące szerokości samochodu. W pozycji do pracy objętość wewnętrzna pomieszczenia roboczego furgonu wzrasta zaś o 70% z powodu rozstawienia na boki ścian bocznych za pomocą napędu hydraulicznego. Specjalne wyposażenie tych wariantów zostało wyprodukowane przez GIRD Automobile Engineering Plant – znaną firmę wytwarzającą wyposażenie specjalne (Miass).

W połowie kwietnia transport NEXT przybył drogą morską do portu w Manili.

Ogół aut z rodziny Ural może być eksploatowany na wszystkich rodzajach dróg i na nieprzejezdnych drogach oraz w trudnych warunkach klimatycznych. Wysoka efektywność operacyjna, funkcjonalność, niezawodność i łatwość konserwacji, zdolność do jazdy w terenie na granicy możliwości pojazdów kołowych przekładają się na szerokie zastosowanie tych modeli w różnych dziedzinach. W rezultacie na podwoziach Ural, które są ciągle modernizowane i ulepszane, dotąd zainstalowano kilkaset rodzajów specjalnego wyposażenia.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA