Ustanawiając nowy standard wydajności, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy: DAF wyprzedza przyszłość wprowadzając Nową Generację pojazdów XF, XG i XG+ Cz.4

DAF wysoko podnosi poprzeczkę wprowadzając całkowicie nową generację ciężarówek Premierowe modele z serii XF, XG i XG+ oferuje wysoką jakość, 10-procentową redukcję zużycia paliwa, kompleksową gamę rozwiązań z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa oraz przodujący poziom komfortu. Produkcja tych aut ruszy w październiku 2021 roku.

Premierowe XF, XG i XG+ wyróżniają się atrakcyjną i współczesną stylistyką zewnętrzną, cechującą się atrakcyjnym, stożkowym kształtem kabiny, idealnie dopasowanymi elementami kabiny oraz dobrze połączonymi szybą przednią i drzwiami, co zapewnia przodujące parametry aerodynamiczne. Kluczowe elementy – obszary zmian – implementowanych zmian to poprawa aerodynamiki ukierunkowana na uzyskanie redukcji współczynnika oporu powietrza w celu obniżki poziomu hałasu i przede wszystkim kosztów eksploatacji. Co ciekawe, taki kształt dopracowany aerodynamicznie wcale nie wynika z wprowadzenia formy klina, a stanowi pochodną wielu działań i usprawnień w licznych komplementarnych obszarach.

REKLAMA

Z zewnątrz przede wszystkim zwraca uwagę kompletnie odmłodzona, dynamiczna stylizacja. Stożkowe kabiny – o stożkowym i bardzo gładkim kształcie z gładkimi przejściami mają idealnie dopasowane elementy, co zapobiega odrywaniu się strug powietrza i obniża do minimum opór aerodynamiczny. Całość prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, a sama część przednia zapewnia jednocześnie zgodność z przepisami dotyczącymi gabarytów aut. Dzięki temu uzyskano aerodynamiczny kształt i większy poziom bezpieczeństwa szczególnie narażonych użytkowników dróg.

Na ścianie przedniej zachowano układ z panelem głównym w kształcie odwróconego trapezu, zawierającego poziome listwy w liczbie pięciu, od góry uzupełnione o poziomy pas z napisem DAF. Ten tzw. stylowy grill z chromowanymi akcentami wykończono więc wyróżniającym się panelem z logo z błyszczącymi wstawkami, uosabiającymi naturę tych samochodów. Wlot powietrza jest starannie zintegrowany z przodem, co dodatkowo podkreśla solidną, a zarazem elegancką konstrukcję, wyróżniającą grill, uwypuklający wydłużoną przednią część kabiny. Pas podokienny zawiera dwie wycieraczki o dużym efektywnym polu pracy. Duża, zakrzywiona szyba przednia bez widocznego łączenia przechodzi w przedni słupek. Elegancko zaprojektowany i zintegrowany stalowy zderzak ma kompozytową powłokę zewnętrzną i składa się z trzech elementów, łączących w sobie najniższą podatność na uszkodzenie z niskimi kosztami ewentualnej naprawy. Dolna osłona aerodynamiczna zabezpiecza optymalny przepływ powietrza pod autem. W ten sposób minimalizuje się turbulencje dolnego strumienia powietrza, co oznacza najwyższą wydajność aerodynamiczną. Oprócz tego wklęsłe owiewki kierują powietrze w stronę przyczepy/naczepy, co poprawia opływowość i przyczynia się bezpośrednio do obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin.

Kolejną główną cechą stylistyczną są stylowe reflektory LED, zwieńczone światłami do jazdy dziennej o charakterystycznym kształcie i zintegrowanymi reflektorami doświetlającymi zakręty, które tworzą niepowtarzalny styl i zapewniają bezprecedensową widoczność w nocy. Do tego dochodzą dachowe światła LED Skylights, będące standardowym wyposażeniem modeli XG i XG+ — o wyróżniającym wykończeniu, unikatowym dla każdego z tych typów.

Boki kabiny cechuje taka sama elegancja, co przód. Wzornictwo pozostaje ciekawe, a linie – przetłoczenia z boków są poprowadzone do góry – patrząc od przodu do tyłu. Te wznoszące się linie dodatkowo podkreślają dynamiczny wygląd pojazdu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA