Używane – certyfikowane już w Polsce

Używane ciężarówki z etykietą programu Mercedes-Benz Certified są już dostępne w Polsce. Sprawdzone pod względem technicznym i objęte 12- lub 24-miesięczną gwarancją pojazdy z gwiazdą klienci znajdą w punktach TruckStore, a z czasem także u lokalnych dealerów sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.

Mercedes Certyfikat Używane Producent

Program Mercedes-Benz Certified dla używanych ciężarowych pojazdów
z gwiazdą został wprowadzony przez koncern na początku 2021 roku. Jego celem jest zagwarantowanie klientom możliwości zakupu używanej ciężarówki, której jakości będą mogli zaufać tak samo jak nowej. Dlatego pojazdy sprzedawane w należącej do Daimlera sieci TruckStore, a także
u lokalnych partnerów marki, zostały objęte wspólnym europejskim programem Mercedes-Benz Certified. Oznacza to, że każda zakwalifikowana do niego używana ciężarówka została gruntownie sprawdzona pod względem stanu technicznego, ma przebieg maksymalnie do 500 tys. km i liczy sobie nie więcej niż pięć lat. Od kwietnia używane pojazdy ciężarowe z certyfikatem Mercedes-Benz Certified można również kupować w Polsce.

REKLAMA

– Wprowadzenie tego nowego brandu dla samochodów ciężarowych ma na celu także bardziej klarowny przekaz dla klientów i ujednolicenie go dla wszystkich rodzajów pojazdów używanych marki Mercedes-Benz – mówi Łukasz Wojnar, Used Trucks Manager – TruckStore Polska, Mercedes-Benz Trucks Polska. – Adresujemy go do wszystkich zainteresowanych zakupem w TruckStore sprawdzonych używanych pojazdów z gwiazdą, a takich przedsiębiorców jest bardzo wielu. Mercedes-Benz Certified tak naprawdę dokumentuje stan faktyczny. Oferowane przez nas pojazdy zawsze były przez nas gruntownie sprawdzane, ale dotychczasowa klasyfikacja „Złoto”, „Srebro”, „Brąz” w zależności od przebiegu i stanu technicznego, nie była do końca przejrzysta dla klientów. Teraz podział jest jasny: w naszej ofercie dostępne mamy samochody certyfikowane, obrandowane znakiem „Certified”, oraz standardowe. Oczywiście jedne i drugie są sprawdzone przez naszych serwisantów, jednak pojazdy objęte certyfikatem muszą spełniać bardziej rygorystyczne wymogi (np. przebieg nie większy niż 500 tys. kilometrów, wiek poniżej pięciu lat) oraz spełniać szereg warunków technicznych, takich jak np. minimalna głębokość bieżnika, okres ważności przeglądów serwisowych
i badań technicznych).

W ramach programu Mercedes-Benz Certified będzie można nabyć wyłącznie pojazdy z gwiazdą na masce. – Wprawdzie w naszej sieci oferujemy także samochody innych marek, ale certyfikatem możemy objąć tylko Mercedesy, bo współpracujemy wyłącznie z autoryzowaną siecią serwisową Mercedes-Benz – mówi Łukasz Wojnar. – Na pojazdy objęte certyfikatem udzielamy ogólnoeuropejskiej gwarancji 12- lub 24-miesięcznej na układ napędowy..

Na razie ciężarówki ze znakiem „Certified” będą dostępne w punktach sieci TruckStore: w Komornikach pod Poznaniem, w Nadarzynie pod Warszawą oraz w Czeladzi w województwie śląskim. Stopniowo jednak będą także wprowadzane do oferty lokalnych dealerów sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA