REKLAMA

Velkommen til København, eCanter! eCanter w Kopenhadze!

Całkowicie elektryczny FUSO eCanter firmy Daimler Truck po raz pierwszy pojawił się w Skandynawii - wiodącym regionie Europy pod względem zrównoważonego rozwoju. Dwa pojazdy są obecnie eksploatowane w stolicy Danii – Kopenhadze. Duński minister transportu Benny Engelbrecht osobiście przekazał je dwóm znanym duńskim klientom – „Citylogistik” i „Aarstiderne”.

Obaj klienci mają na celu zmniejszenie emisji CO2 oraz zmianę logistyki transportu w środowisku miejskim. Czyniąc to, lokalnie bezemisyjny system FUSO eCanter jest właściwym samochodem do oferowania odpowiedzialnych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań logistycznych i transportowych.
Christoph Fitz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu FUSO Europe, podkreśla znaczenie przekazania tym odbiorcom na nowym rynku e-mobilności jako całości – zintegrowanego produktu: „Urbanizacja jest głównym globalnym trendem, który szybko zwiększa popyt na towary w miastach. Dlatego ciężarówki są i pozostaną niezastąpionym kręgosłupem społeczeństwa. Z każdą nową metropolią w Europie, w którą wjeżdża eCanter, wnosimy trwały wkład nie tylko w wizualizację przyszłości logistyki w mieście, ale także w jej realizację”.

REKLAMA

Poprawa życia miejskiego w dziewięciu europejskich miastach

W pełni elektryczna lekka ciężarówka stanowi odpowiedź FUSO na zapotrzebowanie społeczeństwa na bezemisyjny i cichy środek transportu do dystrybucji w centrach miast. Pomaga rozwiązać rosnące problemy związane z hałasem i zanieczyszczeniem środowiska miejskiego na całym świecie. Wraz z przekazaniem w Danii FUSO eCanter jest już eksploatowany w dziewięciu europejskich miastach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, Holandii i Danii, aby zapewnić lepsze życie w środowisku wysoko zurbanizowanym. Dzięki zasięgowi 100 kilometrów model o dopuszczalnej masie całkowitej 7,49 tony doskonale nadaje się do spełnienia wymagań klientów w zakresie bliskiego zasięgu w śródmieściu.
Poza tym FUSO eCanter to pierwsza na świecie w pełni elektryczna lekka ciężarówka znajdująca się w produkcji małoseryjnej. W styczniu 2020 roku firma dostarczyła również cztery eCanter do dwóch klientów w Japonii. Oznacza to, że obecnie około 150 sztuk tych aut pracuje u klientów w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie. Kolejne dostawy są przewidziane w najbliższej przyszłości.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA