REKLAMA

Volkswagen T6.1 Multivan Highline - klasa biznes. Także w cenie Cz.1

Luksusowy van Volkswagena pod wieloma względami zaskakuje pozytywnie

VW Multivan T 6.1 Bartosz Wojtowski

Zwraca na siebie uwagę już samym wyglądem głównie za sprawą efektownego dwukolorowego nadwozia którego górę pokryto beżowym lakierem „Mojave Metalik” a dół czarnym „ Deep Black” (opcja – lakiery perłowe za dopłatą 10 630 zł) oraz obręczy kół z lekkich stopów o nazwie „Valdivia” - czarnych z elementami polerowanymi; dostępne w rozmiarze 18 cali za dopłatą 2320 zł . Przy konfekcjonowaniu Volkswagena Multivana mamy do wyboru po sześć rodzajów obręczy kół i lakierów oraz siedem dwukolorowych zestawień barw. Tylko wprawne oko dostrzeże niewielki face lifting samochodu; bardziej dostrzegalny jest on w bogatych wersjach Volkswagena T 6.1 np. w takiej jak ten przez nas testowany Multivan Highline. Inne są reflektory, teraz LED-owe oraz zderzak przedni w którym poprowadzona została chromowana listwa. Wstawkę z chromu ma też atrapa chłodnicy. Z boku nadwozia przez całą długość biegnie chromowana listwa. Natomiast w błotniku umieszczony został chromowany emblemat mówiący o wersji samochodu (w tym wypadku Highline). Tylne lampy teraz również są LED-owe.


Kolejne novum stanowi szeroko pojęta digitalizacja i usieciowienie samochodu. Zabudowano dwa ekrany. Jeden 10,25-calowy wyświetla wirtualne zegary, a mniejszy 9,2-calowy „obsługuje” multimedia. W tej wersji auta są w standardzie.

VW Multivan T 6.1Bartosz Wojtowski
VW Multivan T 6.1Bartosz Wojtowski

Umieszczono je w desce rozdzielczej o nowym, „osobowym” wzornictwie. Deska ta ma ostrzejsze linie, zostały niej wydzielone nowe miejsca na kubki, butelki itp. Przed kierowcą utworzono dodatkową półkę, a przed pasażerem umieszczono otwarty schowek i półkę. Dużym atutem jest też dedykowane miejsce na smartfon wyposażone w ładowarkę indukcyjną. Telefon ciasno wypełnia tę wnękę przez co nie przemieszcza się i nie powoduje dodatkowych hałasów.

Wracając do cyfryzacji i szeroko pojętego internetu rzeczy. Testowany Multivan Highline za dopłatą 2480 zł został wyposażony w urządzenie o nazwie Discover Pro seria Mib 3. Urządzenie to reaguje na komendy głosowe i posiada cyfrowe radio Dab + oraz twardy dysk o pojemności 64 GB. Discover Pro wyposażone zostało w e SIM co zapewnia większą integralność z internetem. Za pomocą App connect możemy połączyć smartfona z samochodem co umożliwia korzystanie z takich aplikacji jak Google maps, Media Library i Spotify. Dużym atutem jest możliwość odsłuchania smsów czy też ich podyktowania.

VW Multivan T 6.1Bartosz Wojtowski
VW Multivan T 6.1Bartosz Wojtowski

Na ekranie multimediów została umieszczone ikony którymi obsługuje się systemy asystujące wspomagające kierowcę.

Funkcja We Connect plus posiada alarm o opuszczeniu danego obszaru, alarm przekroczenia ustalonej prędkości, uruchomienie sygnału dźwiękowego i kierunkowskazów, alarm antywłamaniowy, zdalne uruchomienie ogrzewania pomocniczego, odblokowywanie i blokowanie drzwi oraz informacje o ruchu i o zagrożeniach na trasie itp. Zastosowano teraz elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego. To umożliwiło wyposażenie tej wersja Multivana w min. Park Assist, Lane Assist, Rear Trafic Alert, System ochrony bocznej i tempomat ACC.
Sprawdziliśmy podczas jazd testowych większość systemów asystujących. W przypadku aktywnego tempomatu można mówić już o półautomatycznej jeździe, najlepiej sprawdza się on podczas dobrych warunków drogowych. Całkiem inaczej sprawuje nadzór nad samochodem w trudnych warunkach drogowych. W ulewie potrafi z dużym opóźnieniem dostrzec poprzedzający samochód przez co nabiera prędkości i dlatego dość późno i bardzo mocno zaczyna automatycznie hamować.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA