REKLAMA

Volkswagen e-Crafter - Logistyka 4.0 Cz.3

W czasach turbulentnych zawirowań Volkswagen kształtuje swoją przyszłość poprzez rozwijanie środków zrównoważonego transportu i ekologiczne samochody z serii ID.

Bartosz Wojtowski


Volkswagen E Crafter ma najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, komfortu i multimedialne:
Park Pilot monitorujący przestrzeń wokół samochodu dzięki 16 czujnikom;
Asystent bocznego wiatru zapobiegającym zdmuchiwania pojazdu z obranej drogi;
Oraz Lean Assist utrzymujący samochód w pasie drogi.
Crafter wyposażony jest w światła LED-owe i ergonomiczny fotel kierowcy Ergo – comfort.

Ładowność

Przestrzeń ładunkowa jest trochę mniejsza niż w „zwykłym” Crafterze; wysokość przestrzeni ładunkowej E – Craftera od Craftera z silnikiem diesla różni się o 10 cm; z objętości 11,3 m3 zostaje 10,7m3 objętości przestrzeni ładunkowej.  Samochód ma ładowność na poziomie 1000 kg. Po wykonaniu zabudowy zmniejszy się do około 956 kg. E - Crafter mógłby przewieźć sporo więcej ładunku, ale wtedy nie będzie mieścił się w przestrzeni prawnej naszego kraju określającej dmc na 3500 kg. Należy dodać, że  E – Crafter załadowany do dopuszczalnej masy całkowitej  rozpędza się tak samo szybko jak wersja z dieslem nie tracąc przy tym wiele więcej energii.

Czas pokaże, czy E- Crafter zadomowi się na naszych drogach. Jest ciekawą, poważną alternatywą dla samochodów dostawczych napędzanych silnikami diesla. Ale mobilność E – Craftera ogranicza wątła sieć ładowarek elektrycznych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA