Volvo Energy inwestuje w Connected Energy, aby rozwijać działalność w zakresie drugiego życia akumulatorów

AB Volvo Volvo Energy inwestuje w brytyjską firmę Connected Energy specjalizującą się w magazynowaniu energii w akumulatorach w drugim ich życiu, aby jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój działalności związanej z akumulatorami i możliwości zrównoważonego rozwoju Volvo Group.

Volvo Energy Producent

W ramach swojej misji wspierania i zabezpieczania atrakcyjnego oraz zrównoważonego modelu biznesowego opartego na obiegu zamkniętym dla akumulatorów, Volvo Energy inwestuje ok. 50 mln SEK w 10 procent brytyjskiej firmy Connected Energy, specjalizującej się w magazynowaniu energii w akumulatorach z odzysku – pozyskanych po ich pierwszym życiu. Joachim Rosenberg, prezes Volvo Energy, mówi „W przypadku używania baterii wtórnych istnieje ogromny niewykorzystany potencjał. Ta przyszłościowa inwestycja ma na celu ułatwienie skalowania systemów magazynowania energii wtórnych akumulatorów i dalsze zabezpieczenie możliwości biznesowych w zakresie obiegu zamkniętego w związku z nadchodzącym wzrostem zwrotu zużytych akumulatorów w Volvo Group. Wraz z Connected Energy zminimalizujemy wpływ na środowisko akumulatorów, które zasilają pojazdy Volvo Group. Poprzez zmianę przeznaczenia baterii uzyskujemy z nich pełną wartość – z perspektywy klimatu, środowiska i biznesu”. Matthew Lumsden, dyrektor generalny Connected Energy, dodaje „Nie mogliśmy być bardziej zadowoleni z powitania na pokładzie naszego nowego inwestora, Volvo Energy, i czekamy na wytyczenie drogi do zwiększenia zrównoważonego rozwoju zarówno pojazdów elektrycznych, jak i magazynowania energii podłączonego do sieci. Nasza współpraca pozwoli nam zoptymalizować potencjał ponownego wykorzystania baterii i zapewnić efektywne spożytkowanie zasobów baterii.

Volvo Energy jest jednym z pięciu nowych inwestorów, obok Caterpillar Venture Capital Inc., Hinduja Group, Mercuria, OurCrowd, którzy dołączyli do istniejących inwestorów Connected Energy; Engie New Ventures, Macquarie oraz Funduszu Innowacji Niskoemisyjnych.

 

Zobacz również:
REKLAMA