Volvo FH Electric dla Rebro Transport

Po niedawnym wyborze zrównoważonego (bio-)LNG, Rebro Transport dokonuje teraz dalszego przejścia na alternatywne układy napędowe. Firma wkrótce wprowadzi do eksploatacji Volvo FE Electric, a niedawno podpisała zamówienie na podwozie Volvo FH Electric 6x2. Ta ciężarówka będzie używana z trzema nadwoziami wymiennymi na stałej trasie między trzema lokalizacjami w Holandii.

Volvo FH Electric dla Rebro Producent

Zrównoważony rozwój pełni ważną rolę dla Rebro Transport. Roy Rens, współwłaściciel podmiotu, wyjaśnia „Jesteśmy przekonani, że zrównoważona przedsiębiorczość stanowi klucz do zapewnienia Państwu prawa do istnienia jako firma. Dotyczy to wszystkich możliwych aspektów: od sposobu, w jaki traktujesz personel w celu zwiększania zaangażowania i zrównoważonego zatrudnienia, po konkretne, widoczne środki, takie jak panele słoneczne w naszej siedzibie w Rucphen”.

REKLAMA

W ostatnich latach Rebro poczyniło ogromne postępy w zakresie zwiększania zrównoważonego charakteru swojej floty pojazdów. Na wiosnę 2019 roku firma zakontraktowała dwa pierwsze Volvo FH LNG, zaś teraz ma na stanie piętnaście ciężarówek LNG. Natomiast w pełni elektryczne Volvo FE Electric wkrótce zostanie dostarczone przez Bluekens Truck and Bus. Oznacza to, że do 2022 roku 25% floty aut Rebro będzie zasilane paliwami alternatywnymi.

Inwestuj i rozwijaj się

Roy Rens wyjaśnia „Te alternatywy stanowią inwestycję, ale zauważamy, że rozwinęliśmy się, prowadząc działalność w sposób zrównoważony i dokonując zrównoważonych wyborów. Klienci doceniają nasze dążenie do zrównoważonego rozwoju i są entuzjastycznie nastawieni do podejmowanych przez nas kroków. Czujemy, że nasze ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju z pewnością otworzyły drzwi i doprowadziły do dyskusji z nowymi klientami”.

Obecnie – wskutek eksploatacji ciężarówek zasilanych LNG – Rebro Transportu udało osiągnąć się redukcję emisji CO 2 na poziomie około 441 ton. Niemniej spółka widzi LNG jako tymczasowe rozwiązanie, ale takie dające już konkretnie i znaczące redukcje emisji CO 2, które mogą być realizowane „tu i teraz”. Roy Rens wyjaśnia „Chociaż LNG jest nadal paliwem kopalnym, lecz stanowi najlepszy sposób na natychmiastowe ograniczenie emisji CO2. Jeśli później przejdziemy na Bio-LNG w całości lub w części poprzez domieszkę, doprowadzi to do ogromnego ograniczenia emisji CO2”.

Elektryczne Volvo FH

Elektryczne Volvo FH to 3-osiowe podwozie 6x2 pod nadwozia wymienne box, dostarczane przez dealera Volvo Trucks – Bluekens Truck en Bus. Ciężarówka będzie używana przez Rebro z trzema nadwoziami wymiennymi na stałej trasie między trzema lokalizacjami w Holandii. Roy Rens podsumowuje „Wybierając ustaloną trasę wiemy, na czym stoimy pod względem zasięgu. Ponadto zawsze zapewniamy możliwość ładowania. Z niecierpliwością czekamy na przejście na środki transportu całkowicie neutralne pod względem emisji CO2 i cieszymy się, że dzięki temu, co już robimy, możemy wnieść istotny wkład w transformację energetyczną sektora transportu”.

O Rebro Transport

Rebro Transport zostało założone w 2007 roku i działa w całej Europie jako dostawca usług logistycznych, ale w szczególności zajmuje się transportem ładunków między Holandią a Niemcami. Większość wykonywanych operacji stanowią przewozy zamawianych online ładunków e-commerce, od paczek pocztowych i książek po kompletne kuchnie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA