Volvo FMX 10x4 z BAS Mining dla Rocklast AB, SE

Szwedzki Rocklast używa dwóch tzw. podwozi pchaczy BAS Mining 10x4 w kopalniach rudy żelaza LKAB w pobliżu Gällivare w północnej Szwecji. Te ciężarówki mogą przewieźć 50 ton rudy lub odpadów i bezpiecznie wyładować ładunek w każdych warunkach drogowych, w tym nawet na drogach gruntowych.

Volvo FMX Producent

Lokalizacja: Gällivare, Północna Szwecja

Materiał: Ruda żelaza

Projekt: Działalność wydobywcza rudy żelaza LKAB

OPIS PROJEKTU

Kopalnia rudy żelaza LKAB w Gällivare w północnej Szwecji jest jedną z największych kopalni rudy żelaza w tym kraju. Zakład cechuje roczna zdolność produkcyjna na poziomie ponad 5 mln ton rudy żelaza. Szacowane rezerwy złóż określono zaś na około 350 mln ton rudy o zawartości 43,8% żelaza, co daje 153,3 mln ton żelaza. W 2009 roku kopalnia wyprodukowała 4,3 mln ton żelaza. Jest to jedna z największych podziemnych kopalni rudy żelaza na świecie.

BEZPIECZNE I ZRÓWNOWAŻONE

Dostarczony przez BAS Mining 5-osiowy pchacz ma z tyłu pierwszą oś pchaną i tylny napędowy tandem oraz został wyposażony w krótką, dzienną kabinę i silnik Euro 6 o mocy 540 KM. Dzięki temu spełnia najwyższe normy środowiskowe. Poza tym ciężarówka ta w specjalnej wzmocnionej tylnozsypowej skrzymi wywrotczej może przewieźć 50 ton rudy lub odpadów oraz bezpiecznie zrzucić ładunek w każdych warunkach drogowych.

REKLAMA