REKLAMA

Volvo Fuel Super Truck Cz.1

Volvo Fuel Super Truck jest wyposażone w innowacyjną technologię napędu i aerodynamiki. Został zaprojektowany na bazie FH16 B-double przez grupę inżynierów z Volvo Group Trucks Technology (GTT) z siedzibą w Wacol w Queensland, przy wsparciu sieci Volvo GTT w Szwecji. Koncepcja Volvo Fuel Super Truck wraz z modelem FH16 600. W przypadku ciężarówki o nazwie Astro oszczędności paliwa okazały się zbliżone do 10%

Producent
Fot. Producent

Volvo Fuel Super Truck

Zaprojektowany przez inżynierów w tajnym dziale Volvo Group Trucks Technology (GTT) w siedzibie VGA w Wacol (Queensland), wspierany przez kolegów z sieci GTT w Szwecji, tak zwany "Fuel Super Truck" może być pretekstem do bycia pierwszym koncepcyjnym ciężarówkowym B-double – zestawem dwunaczepowym. Projekt ten rozpoczął się ponad dwa lata temu. Celem było wykorzystanie platformy FH16, z podwoziem o wysokości obniżonej do 800 mm, i przygotowanie na tej podstawie kombinacji, będącej w stanie zapewnić rzeczywisty i znaczący wzrost spadku zużycia paliwa w stosunku do standardowego odpowiednika, czyli w tym przypadku jest porównanie "Super Truck "w stosunku do standardowego FH16 600.

Volvo twierdzi, że próby przeprowadzone w południowej części stanu Queensland i północnej części Nowa Południowa Walia wykazały olbrzymią, 20-procentową poprawę w zużycia paliwa w stosunku do standardowego FH16 600. Co ważne, komponenty zastosowane do usprawnienia aerodynamiki osprzętu musiały być dostępne z lokalnych źródeł, dzięki czemu osiąganie tak wyraźnej redukcji w zużyciu paliwa staje się możliwe i dostępne dla całego sektora transportowego.

REKLAMA

Jak powiedział menedżer Volvo ds. Wydajności paliw Matt Wood: "Nasza ciężarówka musiała być tak praktyczna, jak to tylko możliwe, czego rezultatem jest wyjątkowo australijska kombinacja, podwójne B, którą można załadować 34 paletami i jechać na autostradach wschodniego wybrzeża".

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA