REKLAMA

Volvo Trucks będzie współpracować z największą szwedzką siecią supermarketów, aby zmniejszyć wpływ transportu towarowego na klimat

Volvo Trucks i ICA Sweden, największa w tym kraju sieć supermarketów, łączą siły, aby zbadać, które przepływy transportowe firmy mogą stać się zelektryfikowane. W dłuższej perspektywie współpraca ta rozszerzy się na inne obszary, mogące pomóc w zmniejszeniu wpływu transportu na środowisko.

Volvo ICA Producent

Volvo Trucks będzie współpracować z największą szwedzką siecią supermarketów, aby zmniejszyć wpływ transportu towarowego na klimat. ICA wykorzystuje ciężarówki Volvo zasilane biogazem, aby natychmiast zredukować emisję CO2, pochodzącą z ciężkiego transportu towarowego między miastami. W pierwszej kolejności ICA Sweden i Volvo Trucks przeanalizują części przepływów transportowych ICA Sweden, aby zidentyfikować możliwe trasy dla pojazdów elektrycznych. Anders Svensson, dyrektor generalny ICA Sweden, mówi „Jesteśmy odpowiedzialni za zmniejszenie wpływu naszych przewozów na klimat. Dzięki naszemu partnerstwu z Volvo Trucks, prace mające na celu zmniejszenie emisji w transporcie są coraz szybsze. Pozostaje to w pełni zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju ICA”.
Współpraca dotyczy transportu drogowego ICA na terenie Szwecji, zarówno w centrach miast, jak i na dłuższych trasach między miastami. ICA Sweden i Volvo Trucks będą współdziałać, aby zbudować fundament dla rozwiązań transportu elektrycznego, wykorzystując istniejące technologie i wspólnie testując nowe technologie. Roger Alm, prezes Volvo Trucks, ocenia „Razem możemy przyspieszyć wprowadzenie wydajnych, wolnych od paliw kopalnych rozwiązań transportowych. Współpraca daje nam lepszy wgląd w to, jak za pomocą elektrycznych ciężarówek możemy szybko zmniejszyć emisję CO2 z dużych przepływów transportowych”.
ICA Sweden i Volvo Trucks zdobyły już duże doświadczenie w ograniczaniu negatywnego wpływu swoich firm na klimat. Cel ICA polega na posiadaniu do 2030 roku przez szwedzką spółkę zależną grupy w pełni neutralnego pod względem emisji CO2 systemu transportu drogowego. Od 2019 roku Volvo Trucks produkuje i sprzedaje w pełni elektryczne ciężarówki przeznaczone m.in. do dostaw do sklepów w miastach.

REKLAMA

Fakty o ICA Szwecja

Z około 1300 sklepami i udziałem w rynku wynoszącym około 36 procent, ICA Sweden jest największą siecią supermarketów w Szwecji. Współpracuje z niezależnymi detalistami ICA z własnymi sklepami, co pozwala im dostosowywać koncepcje i oferty do lokalnego zapotrzebowania.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA