REKLAMA

Volvo Trucks jako pierwsze dostarczy Amazon Alexa w nowych ciężkich samochodach ciężarowych

Nowe Volvo FH, FH16, FM i FMX będą pierwszymi komercyjnymi ciężkimi ciężarówkami wyposażonymi we wbudowaną Alexę. Integracja Alexa umożliwi kierowcom ciężarówek uzyskiwanie wskazówek dojazdu, wykonywanie połączeń telefonicznych, słuchanie wiadomości i dostęp do rozrywki, a wszystko to za pomocą prostych poleceń głosowych. Od marca 2021 roku ciężarówki Volvo z Alexą będą dostępne w Austrii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Volvo Alexa Producent

Volvo Trucks jako pierwsze dostarczy Amazon Alexa w premierowych ciężarówkach klasy tonażowej ciężkiej. We wrześniu 2020 roku koncern rozpoczął sprzedaż czterech nowych samochodów, przygotowanych z silnym naciskiem na środowisko kierowcy, bezpieczeństwo praz produktywność. Auta mają nowy, elastyczny interfejs użytkownika z cyfrową tablicą przyrządów, dostarczającą kierowcy istotnych informacji w każdej sytuacji i ułatwiającą mu podejmowanie właściwych decyzji. Samuel Nerdal, kierownik produktu ds. rozwiązań elektronicznych i elektrycznych w Volvo Trucks, mówi „Opracowaliśmy cechy Volvo, w tym ergonomię, komfort i bezpieczeństwo, i połączyliśmy je z innowacyjną technologią, taką jak Alexa, aby stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjne i produktywne środowisko kierowcy”.

REKLAMA

Dzięki Alexa kierowcy mogą trzymać ręce na kierownicy i patrzeć na drogę. Jeśli nowa ciężarówka jest wyposażona w oprogramowanie nawigacyjne dostępne w Volvo Trucks, kierowca może zapytać Alexę, którą trasę wybrać. Ponadto Alexa może pomóc kierowcy w wykonywaniu połączeń telefonicznych z klientami i członkami rodziny, odtwarzaniu muzyki oraz uzyskiwaniu dostępu do wiadomości i audiobooków. Ned Curic, wiceprezes Alexa Automotive, stwierdził „Volvo Trucks rozumie, że technologia głosowa jest niezbędna, aby zapewnić optymalne wrażenia dla kierowców w ich ciężkich samochodach ciężarowych i cieszymy się, że Alexa jest wybraną usługą głosową, która to zapewni. Alexa może być pomocnym przyjacielem w podróży Kierowcy samochodów ciężarowych Volvo, zapewniając im łączność, rozrywkę i produktywność ”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA