REKLAMA

Volvo współpracuje z Aurorą, aby przyspieszyć wdrażanie autonomicznych rozwiązań transportowych

AB Volvo Volvo Autonomous Solutions nawiązało współpracę z Aurorą, aby wspólnie i na dużą skalę opracować wiodące na świecie autonomiczne rozwiązania transportowe. Początkowo celem partnerstwa jest przygotowanie i wdrożenie autonomicznego rozwiązania transportowego dla aplikacji typu hub-to hub w Ameryce Północnej.

Volvo autonomiczne Producent

Volvo Autonomous Solutions nawiązało strategiczne partnerstwo z amerykańską firmą Aurora, aby wspólnie opracować i wdrożyć do eksploatacji na drogach autonomiczne samochody ciężarowe. Umowa podpisana między Volvo Autonomous Solutions i Aurora to wieloletnie partnerstwo. Początkowo koncentrowano się na aplikacjach typu hub-to-hub dla klientów w Ameryce Północnej. Automatyzacja ma na celu stworzenie wymiernych korzyści zarówno dla klientów, jak i społeczeństwa w zakresie produktywności, bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju oraz efektywności energetycznej. To partnerstwo będzie się koncentrować na integracji Aurora Driver z ciężarówkami Volvo oraz na rozwoju wiodących w branży rozwiązań Transport as a Service – (TaaS) - Transport jako usługa. Rozwiązania te opierają się na wiodących produktach Volvo oraz osiągnięciach w zakresie bezpieczeństwa i głębokiej wiedzy Aurory w opracowywaniu systemów autonomicznej jazdy. Nils Jaeger, prezes Volvo Autonomous Solutions, stwierdza „Stworzenie opłacalnej autonomicznej oferty na autostradach wymaga bliskiej współpracy zarówno z klientami, jak i partnerami technicznymi w celu rozwijania potrzebnych możliwości. To ekscytujące partnerstwo przybliża nasz cel, jakim jest transport jako usługa, i przyspieszy naszą ofertę handlową dla zastosowań typu hub-to-hub w Ameryce Północnej. Aurora już teraz jest wiodącą siłą w dziedzinie systemów autonomicznych, a jej zintegrowany, poukładany w jedną kominową całość samoczynny zasób, oprogramowanie, sprzęt i platforma usług danych łączą się, aby w perspektywie średnioterminowej zapewnić jasną ścieżkę do wydajnych i bezpiecznych rozwiązań na autostradach”. Sterling Anderson, współzałożyciel i dyrektor ds. produktów w Aurora, dodał zaś „Od czasu pierwszego wspólnego projektu w 2018 roku Aurora wyraża głęboki szacunek dla Volvo, jego procesu inżynieryjnego i zaangażowania w bezpieczeństwo. Mając teraz podwaliny pod budowę Volvo Autonomous Solutions i stworzenie wiodącego w branży zestawu czujników Aurora, cieszymy się, że możemy połączyć siły w celu opracowania rozwiązań samojezdnych z imponującą siecią klientów Volvo”.

REKLAMA

Wcześniej ogłoszona współpraca Volvo Group z partnerami takimi jak Nvidia i inni jest kontynuowana równolegle z kooperacją z firmą Aurora.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA