W Indiach Daimler Trucks wyznacza nowe standardy, otwierając Centrum Wirtualnej Rzeczywistości

Daimler India Commercial Vehicles (DICV), spółka zależna Daimler Trucks zajmująca się pojazdami użytkowymi w Indiach, kontynuuje wdrażanie innowacyjnych inicjatyw w zakresie cyfryzacji, w swoim zakładzie w Chennai otwierając niedawno pierwsze centrum wirtualnej rzeczywistości (VRC). W ten sposób DICV wyznacza nowy punkt odniesienia w indyjskim przemyśle pojazdów użytkowych, rewolucjonizując operacje obsługi klienta oraz badania i rozwój.

W Indiach Daimler Trucks wyznacza nowe standardy, otwierając Centrum Wirtualnej Rzeczywistości Producent

VRC pozwala operatorom na wirtualne przeprowadzanie kontroli serwisowania i dostępności przy użyciu cyfrowego modelu dostępnego za pomocą gogli 3D i joysticków nawigacyjnych. Powyższe wykazuje potencjał, aby przekształcić zarówno procedury badawczo-rozwojowe, jak i procedury serwisowe pojazdów, ponieważ zmniejsza zapotrzebowanie na niestandardowe narzędzia, pojazdy prototypowe oraz stanowiska serwisowe. Generalnie ta nowa funkcja znacznie skraca czas i redukuje koszty wymagane do testowania i opracowywania pojazdów użytkowych. Kolejną zaletę korzystania z wirtualnej rzeczywistości stanowi możliwość zdalnej współpracy. Zespoły Daimler Truck z całego świata mogą bowiem jednocześnie korzystać z tego samego modelu w celu wymiany pomysłów i opinii.

REKLAMA

W dzisiejszym świecie ograniczeń podróży i wytycznych dotyczących dystansu społecznego korzyści, jakie oferuje to innowacyjne rozwiązanie, zaliczają się do przeogromnych.

DICV, spółka zależna w całości należąca do Daimler Truck AG i działająca pod parasolem Daimler Trucks Asia, jest w Indiach pełnoprawnym graczem w branży pojazdów użytkowych, posiadającym markę dedykowaną swojemu rynkowi krajowemu: BharatBenz. W strukturze Daimler Trucks DICV działa również jako centrum eksportu tanich pojazdów i komponentów – agregatów.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA