W pełni elektryczne Fuso eCanter teraz także na ulicach Dublina

Pierwsza na świecie w pełni elektryczna lekka ciężarówka weszła do eksploatacji w kolejnym europejskim mieście. Od marca 2020 roku dwa FUSO eCanter są używanie w irlandzkiej stolicy Dublinie, obsługując krajową usługę pocztową An Post. Wraz z przekazaniem w Dublinie, FUSO eCanter jest obecnie wykorzystywany w dziesięciu europejskich miastach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, Holandii, Danii i Irlandii.

Daimler Trucks i FUSO Europe są zadowolone ze współpracą z An Post, ponieważ partner ten stał się pierwszym dostawcą usług pocztowych na świecie, który osiągnął status zerowej emisji dwutlenku węgla w stolicy. W takim układzie FUSO eCanter stanowi integralną część wysiłków tego klienta na rzecz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla oraz dążenia do czystości powietrza w Irlandii.

REKLAMA

W pełni elektryczna dostawa miejska na całym świecie

Od uruchomienia produkcji eCantera w październiku 2017 roku FUSO osiągnęło początkowy cel, polegający na sprzedaży w ciągu około dwóch lat od pierwszej dostawy do klienta 150 sztuk tych aut. Kolejne dostawy będą realizowane w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych.
Do tej pory globalna flota FUSO eCanter pokonała 1,6 miliona kilometrów, wspomagając w sposób lokalnie bezemisyjny działalność klienta. Dzięki zasięgowi 100 kilometrów te samochody o dopuszczalnej masie całkowitej 7,49 tony z łatwością spełniają wymagania użytkowników w zakresie krótkiego zasięgu w śródmieściu. Elektryczny układ napędowy zawiera silnik o mocy maksymalnej 129 kW i maksymalnym momencie obrotowym 390 Nm i sześć akumulatorów litowo-jonowych o wysokim napięciu – każdy 420 V i 13,8 kWh. W przypadku ładowania przy pomocy stacji szybkiego ładowania, pełne naładowanie samochodu zajmuje około półtorej godziny.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA