REKLAMA

W pełni elektryczny Peterbilt Model 220EV

Na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas należący do koncernu Paccar Peterbilt Motors po raz pierwszy pokazał publicznie całkowicie elektryczny typ przeznaczony do dystrybucji i oznaczony jako Model 220EV.

Producent
Fot. producent

W ofercie pojazdów elektrycznych Peterbilt, typ 220EV dołącza do wcześniej zaprezentowanych wersji 520EV i 579EV. W rezultacie do końca 2019 roku w sumie Peterbilt przekaże do użytkowania ponad 30 elektrycznych ciężarówek klientom reprezentującym sektor komunalny – zbiórkę odpadów, przewozy regionalne oraz klasyczną miejską dystrybucję.

Jason Skoog, dyrektor generalny Peterbilt, powiedział "Peterbilt zajmuje czołową pozycję w elektryfikacji ciężarówek, a dodanie średniotonażowej platformy do naszego asortymentu samochodów elektrycznych stanowiło naturalną ewolucję naszego planu rozwoju. Teraz będziemy mieli ciężarówki w trzech zastosowaniach, w których elektryczne układy napędowe mogą zapewnić naszym klientom zwrot z inwestycji. Dzisiaj model 520EV i model 579EV są już eksploatowane w normalnym ruchu drogowym, zbierając doświadczenia w rzeczywistych środowiskach eksploatacji i osiągając dobre wyniki. Oprócz prób terenowych u klienta, Peterbilt przeprowadza testy walidacyjne w Centrum Technicznym PACCAR (PTC) w Mount Vernon w stanie Waszyngton. Dane zebrane podczas prób u klientów i testów w PTC zostaną wykorzystane w celu zapewnienia, że Peterbilt EV spełnia te same rygorystyczne normy, co nasze obecne ciężarówki".

REKLAMA

Bezemisyjny – zero-emisyjny 220EV otrzymał kabinę wywodzącą się z kabiny DAF-a LF, jest zasilany dwoma pakietami akumulatorów TransPower o łącznej pojemności 148 kWh i ma dwubiegową oś napędową eAxle Meritor Blue-Horizon. Cechuje go zasięg ponad 100 mil oraz czas ładowania równy kilku godzinom, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla lokalnych operacji dostaw i odbioru, jednocześnie zapewniając pozostałe osiągi na wymaganym poziomie. Kwestia dotyczy m.in. trwałości i niezawodności oraz niskiego całkowitego kosztu posiadania.

Peterbilt zacznie dostarczać typ 220EV latem 2019 roku i w tym roku kluczowym klientom przekaże do eksploatacji łącznie sześć sztuk tego wariantu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA