REKLAMA

W pełni elektryczny eActros teraz w regionie Karlsruhe: Inapa Deutschland GmbH testuje elektryczną ciężarówkę Mercedes-Benz w hurtowej sprzedaży papieru Cz.1

Inapa rozpoczyna praktyczne testy akumulatorowo-elektrycznego Mercedes-Benz eActros. 25-tonowy wariant w regionie Karlsruhe dostarcza papier do drukarek. Planowana seryjna produkcja eActrosa w fabryce Mercedes-Benz w Wörth am Rhein ma się rozpocząć od 2021 roku.

W firmie Inapa Deutschland w Ettlingen rusza kolejny praktyczny test akumulatorowo-elektrycznego Mercedesa eActros. Ten wiodący hurtownik papieru ma używać w rejonie Karlsruhe ciężkiego typu w pełni elektrycznego do dystrybucji papieru do drukarek zapakowanego na paletach. Pojazd ma zasięg około 200 kilometrów i codziennie pokonuje dystans od 150 do 200 kilometrów. Jego akumulatory będą następnie ładowane przez noc w bazie Inapy w Ettlingen. Rico Claassen, Fleet Customer Manager w Mercedes-Benz Trucks, stwierdza „Od 2018 roku korzystamy z prototypu eActrosa, aby uzyskać ważne informacje na temat planowanego rozpoczęcia w 2021 roku seryjnej produkcji ciężarówki z napędem elektrycznym. Mając na uwadze ten ważny kamień milowy, codziennie wraz z naszymi przyszłościowymi klientami w ramach naszej innowacyjnej floty testujemy eActrosa w szerokiej gamie zastosowań. Cieszymy się, że Inapa jest teraz jednym z klientów, których doświadczenie i opinie przyczyniają się do seryjnej produkcji akumulatorowych eActros”. Frank Weithase, dyrektor operacyjny w Inapa Deutschland GmbH, dodał zaś „Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój należą do naszych najważniejszych zadań w naszej działalności związanej z papierem i produktami papierniczymi. Jako wiodąca hurtownia papiernicza ponosimy dużą odpowiedzialność daleko wykraczającą poza naszą bezpośrednią działalność gospodarczą w zakresie rozwiązań papierniczych. Oczywiście dotyczy to również naszej logistyki transportu, której powierzono dystrybucję naszych produktów. To właśnie tutaj lokalnie bezemisyjny eActros przyczynia się do naszej strategii środowiskowej. Z niecierpliwością czekamy na zbliżające się praktyczne wykorzystanie ciężarówki”.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA