REKLAMA

Wielki kontrakt Solarisa – kolejnych 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino do Włoch

W dniu 1 sierpnia ukazała się informacja, że firma COTRAL z siedzibą w Rzymie, odpowiedzialna za usługi transportu regionalnego, podpisała właśnie kolejną umowę ramową z Solaris Bus&Coach S.A. na dostawę nawet do 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino. To następne tak duże zamówienie na ten model polskiego producenta. Tym samym, po realizacji umowy z 2016 roku na łącznie 360 InterUrbino, włoski przewoźnik zdecydował się na dalsze dostawy z naszej przedsiębiorstwa.

Wartość tego kontraktu, wraz z 10-letnią obsługą serwisową, wynosi ponad 117 mln EUR. Pierwsza partia, licząca 50 sztuk, ma trafić do odbiorcy jeszcze w 2019 roku.

Producent

Pojazdy te będą kursować na liniach łączących miejscowości Prowincji Rzymskiej oraz całego Regionu Lazio.

Alberto Fiore, Dyrektor Generalny Solaris Italia, mówi „Pierwsze międzymiastowe Solarisy dostarczone do Rzymu w 2016 roku mają już ponad 300 000 km na liczniku. Wysoki stopień niezawodności pojazdów był jednym z kryteriów, dla których firma Cotral ponownie zdecydowała się na wybór naszego InterUrbino”.

REKLAMA

Nabyte 12-metrowe InterUrbino to nowoczesne autobusy międzymiastowe, przeznaczone do przewozu pasażerów na dłuższych trasach, wykraczających poza granice miasta. Do ich napędu służą silniki DAF MX-11 o mocy 251 kW, spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6 stage D. Na pokład wejdzie 67 pasażerów, z czego aż 55 będzie mogło podróżować na miejscach siedzących. Dodatkowo kompletacja obejmuje miejsce na bagaż podręczny we wnętrzu, w postaci półek nad siedzeniami, oraz na zewnątrz, jako elektrycznie blokowane luki bagażowe o objętości 5,2 m3. Ponadto bogate wyposażenie zawiera m.in. rozbudowany system monitoringu, bramki liczenia pasażerów, czy systemy zapowiedzi głosowej. Przewoźnik zdecydował się także na skorzystanie z funkcji MobilEye, czyli systemu bezpieczeństwa dla kierowców. W efekcie kierujący, wspomagani przez asystenta pasa ruchu, będą ostrzegani przed nieplanowanym zjechaniem ze swojego pasa, co potencjalnie stanowi jedno z największych zagrożeń w ruchu drogowym.

InterUrbino to model szczególnie popularny na rynku włoskim. Dotychczas podmiot dostarczył na Półwysep Apeniński ponad 400 autobusów tego typu, a po tamtejszych drogach jeździ łącznie blisko 1000 wszystkich pojazdów marki Solaris, w tym m.in. autobusy elektryczne i trolejbusy.

Równocześnie ten nowo podpisany kontrakt stanowi jedno z największych zamówień w dotychczasowej historii wytwórcy. W następstwie jego realizacji – po wypełnieniu całej umowy, po Rzymie i okolicach jeździć może nawet 660 egzemplarzy InterUrbino. Przy tym, oprócz wspomnianych kontraktów, rekordowo duże zamówienia pochodziły z Aten (320), Berlina (260) i Dubaju (225).

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA