REKLAMA

Wielki sukces sprzedażowy Daimler India Commercial Vehicles (DICV)

Daimler India Commercial Vehicles (DICV), spółka zależna Daimler w Indiach, w pierwszym kwartale 2020 roku osiągnęła kamień milowy. W ciągu ośmiu lat od rozpoczęcia produkcji w 2012 roku firma sprzedała bowiem w Indiach ponad 100 000 ciężarówek BharatBenz klas tonażowych średniej i dużej ładowności. Oznacza to bezprecedensowy wzrost na najtrudniejszym rynku pojazdów użytkowych na świecie.

Producent

DICV niedawno świętował również ważne wydarzenia eksportowe. Od 2012 roku wyeksportował mianowicie ponad 30 000 pojazdów pod markami BharatBenz, Mercedes-Benz, Freightliner i FUSO na ponad 50 rynków na całym świecie. Ponadto od 2014 roku dostarczył 130 milionów części do innych zakładów w międzynarodowej sieci wytwórczej Daimler Trucks. Co więcej, od rozpoczęcia działalności w 2015 roku Daimler Buses sprzedał w Indiach ponad 4500 autobusów BharatBenz.
Informacje o pojazdach użytkowych Daimler India (DICV)
DICV produkuje i sprzedaje w Indiach ciężarówki BharatBenz o masie całkowitej od 9000 do 55000 kg. Są to warianty dostosowane do różnych zastosowań u klientów. Dla lokalnego sektora autobusowego pod marką BharatBenz podmiot oferuje zaś podwozia autobusów oraz kompletne autobusy szkolne, turystyczne i dla pracowników. Do tego dochodzą autokary Mercedes-Benz. Przy tym hinduska autoryzowana sieć sprzedaży i serwisu obejmuje ponad 235 punktów i jest stale rozbudowywana. Najnowocześniejszy zakład produkcyjny DICV, mieszczący się w Oragadam niedaleko Chennai, zajmuje powierzchnię 400 akrów (160 hektarów), w tym zawiera bardzo nowoczesny tor testowy. Na terenie tym zlokalizowano też główną siedziby firmy i działy badań i rozwoju oraz szkoleń. Dzięki jednemu ogólnoświatowemu standardowi jakości przedsiębiorstwo produkuje także dla marek FUSO, Mercedes-Benz i Freightliner, czyli innych marek Daimler Trucks. Produkty i części są eksportowane na ponad 50 rynków w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA