Wrocławianie otrzymują kolejnych 50 nowych Mercedesów – Benz Citaro G

Kolejne 50 autobusów Mercedes-Benz Citaro G w stolicy Dolnego Śląska.

Bartosz Wojtowski

Kolejne 50 autobusów Mercedes-Benz Citaro G w stolicy Dolnego Śląska.
6 października przejechało kawalkadą 34 autobusów przez miasto. Pojazdy wyjechały na wrocławskie linie prosto z uroczystej parady, która miała miejsce podczas Dni Otwartych MPK
Mercedes-Benz Citaro spełnia najwyższe normy środowiskowe Euro 6

REKLAMA

Posiadają wiele udogodnień, zarówno dla kierowcy jak i pasażera.

Kabina kierowcy jest bardzo komfortowa. Kierujący pojazdem podczas pracy może skorzystać z wentylowanego i podgrzewanego fotela, dużym udogodnieniem jest lodówka która zapewni utrzymanie świeżej żywności dla kierowcy podczas jego zmiany.

W komfortowych warnukch mogą podróżować też pasażerowie, a to za sprawą klimatyzacji, bardzo bogatego systemu informacji pasażerskiej z licznymi wyświetlaczami wewnątrz pojazdu, z kasowników z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także z portów USB do ładowania smartfonów.

Jak podkreślił Artur Konarski–Prezes Zarządu EvoBus Polska: „Współpraca z MPK Wrocław to działania na kilku płaszczyznach: dostawy autobusów, finansowania, współpracy serwisowej i szkoleń załogi m.in. z systemów bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni i dziękujemy za zaufanie prze ostatnie 10 lat. Cieszymy się, że jesteśmy częścią rozwoju komunikacji miejskiej we Wrocławiu.”.


Warto podkreślić, iż w zeszłym roku MPK odebrało 60 sztuk nowych autobusów z gwiazdą. Dodatkowo przeprowadzono szereg szkoleń, aby kierowcy mogli sprawdzić się podczas poślizgów czy awaryjnego hamowania ze współdziałaniem wszystkich systemów bezpieczeństwa znajdujących się w pojeździe. Dodatkowym wsparciem od EvoBus mogą pochwalić się pracownicy zajezdni, otrzymując niezbędną wiedzę z zakesu technologii napraw oraz zaawansowanych elektronicznie i technicznie systemów.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA