ZIEGLER dostarczył do Grecji siedem ciężkich lotniskowych samochodów ratowniczo-gaśniczych typu FLF na podwoziach Mercedes-Benz Arocs

W sumie siedem ciężkich lotniskowych samochodów ratowniczo-gaśniczych FLF 60/70-9 + 250 P „Advancer” zostało dostarczonych przez Grupę ZIEGLER do kwietnia 2021 roku. Trafiły one na siedem różnych regionalnych portów lotniczych FRAPORT w Grecji (Klient – FRAPORT Regionalne porty lotnicze Grecji). Te ZIEGLER FLF będą używane do gaszenia pożarów i ratownictwa na lotniskach usytuowanych na słynnych greckich wyspach, takich Mykonos, Santorini, Skiathos, Samos, Lesbos, Kefalonia i Kavala (kontynent).

Pojazdy te bazują na 3-osiowym, terenowym podwoziu Mercedes-Benz 3353 6x6 z typoszeregu Arocs, o rozstawie osi 4450 + 1450 mm, z wyłącznie pojedynczym ogumieniem i krótką, dzienną, 2-osobową kabiną (układ miejsc 1+1). Napęd zapewnia silnik o mocy maksymalnej 530 KM/390 kW.

REKLAMA

Wykonana przez Ziegler zabudowy powstała w technologii Alpas – ZIEGLER ALPAS. Cechuje ją zintegrowana, klimatyzowana część załogowa ZIEGLER Z-Cab, mieszcząca cztery osoby. Boczne skrytki na sprzęt i wyposażenie występują symetrycznie w liczbie po trzy na każdą stronę. Uzupełnią je skrytka tylna przedziału autopompy – jest to własna autopompa ZIEGLER FPN 10-6000-2H o wydajności 6000 l/min. W skład układu wodno-pianowego wchodzą: zbiornik na wodę o pojemności 7000 l, zbiornik na środki pianotwórcze o pojemności 900 l oraz system dozowania środka pianotwórczego MAD 50. Do tego dochodzą dodatkowy system gaszenia proszkowego PLA 250 z 250 kg proszku gaśniczego, dwa działka wodno-pianowe – tzw. wieża dachowa ALCO APF-5 z instalacją proszkową i działko zderzakowe AKRON FireFox – oraz system podwoziowych dysz do samoobrony. Wyposażenie pojazdu obejmuje jeszcze m.in. maszt oświetleniowy Fireco, zintegrowany system sterowania pokładowego Ziegler Z oraz asystenta cofania.

Dopuszczalną masę całkowitą ciężkiego lotniskowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ziegler typ Advancer FLF 60 / 70-9 + 250 PC określono na 29000 kg.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA